Ukrainas pārstāvis pauda pārliecību, ka, pabeidzot reformas, situācija Austrumukrainā atrisināsies. Viņš uzskata, ka pēc 1. un 2. februāra COSAC diskusijām ir panākts progress, tomēr Ukraiņi vēlas, lai "ES vairāk iesaistītos konflikta risināšanā".
Tāpat Semeraks uzsvēra, ka šobrīd Ukraina cenšas panākt uguns pārtraukšanu austrumos, un ar nožēlu atsaucās uz piektdien Minskā nenotikušajām sarunām, kas pajuka, jo uz tām neieradās separātisko apgabalu pārstāvji. "Mēs cenšamies noturēt līniju, bet tas mums izmaksā ļoti dārgi," skaidroja amatpersona, atsaucoties uz lielo skaitu kritušo Ukrainas karavīru.
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Vienotība) uzskata, ka Ukrainas konflikta risināšanai nepieciešams rīkot Normandijas formāta sarunas, kurās piedalītos Ukraina, Krievija, ASV un Eiropas Savienība. Tāpat Rinkēvičs pauda apņemšanos strādāt un darīt vairāk, lai situācija tiktu atrisināta.
"Ukrainas tauta nedrīkst tikt sodīta par to, ka izvēlējusies Eiropas ceļu," noslēdzot preses konferenci, sacīja Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne (Vienotība).
COSAC sanāksmes tiek rīkotas reizi sešos mēnešos un to tradicionāli rīko ES Padomē prezidējošā valsts. COSAC priekšsēdētāju sanāksmē piedalās visu ES dalībvalstu parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāji, kā arī Eiropas Parlamenta deputāti. Tāpat uz sanāksmi tiek aicinātas citas amatpersonas un eksperti.
Tradicionāli COSAC priekšsēdētāju sanāksmē līdztekus rīkotājvalsts prezidentūras prioritāšu izskatīšanai un citiem jautājumiem tiek izstrādāta COSAC plenārsēdes darba kārtība. COSAC plenārsēde Rīgā notiks no 31.maija līdz 2.jūnijam.