Protesta akcijas notiek arī virknē citu pilsētu, piemēram, ostas pilsētā Sfaksā demonstranti ir izdemolējuši pilsētas administrācijas ēku, daudzviet valstī cilvēki ir bloķējuši ceļus un dedzina riepas, norāda Reuters. Tāpat šodien pārtraukta visa aviosatiksme ar Tunisiju, jo sācies valsts galvaspilsētas Tunisas lidostas darbinieku streiks. Lidostas darbinieki streiku sākuši, sekojot valsts lielākās arodbiedrības aicinājumam ar streika starpniecību paust savu nostāju pret M. Brahmi slepkavību.
M. Brahmi bija bija Tunisijas kreiso partiju koalīcijas - Tautas frontes - dibinātājs un galvenais koordinators un Tunisijas Konstitucionālās sapulces loceklis. Viens no organizācijas līderiem intervijā Tunisijas radio pavēstīja, ka slepkava no garāmbraucoša motocikla sašāvis automašīnā sēdošo M. Brahmi viņa sievas un bērnu acu priekšā. Savukārt televīzijas kanāls Watanya vēsta, ka upura ķermenī tiešā tēmējumā raidītas 11 lodes. Pagaidām neviens nav uzņēmies atbildību par šo uzbrukumu.
M. Brahmi nogalināts dienā, kad Tunisija, kādreizējā Francijas kolonija, svin 56. gadskārtu kopš neatkarīgas republikas proklamēšanas. Slepkavību nosodījis arī Francijas prezidents Fransuā Olands, aicinot tunisiešus „būt vienotiem demokrātisko pārkārtojumu procesā”. Savukārt Tunisijas Konstitucionālā sapulce piektdien izsludinājusi valstī sēras.
Arī valdošā islāmistu partija Ennahda paudusi nožēlu par notikušo, nosaucot Brahmi slepkavību par „nežēlīgu noziegumu, kas pelna nicinājumu”, un "traģēdiju visai Tunisijai. Jāatgādina, ka cita opozīcijas līdera - Čokri Belaida - slepkavība, kas notika 6. februārī, izraisīja Tunisijā nopietnu politisko krīzi. Kreisi noskaņotais M. Brahmi nebija tik ietekmīga opozīcijas figūra, bet arī viņš bija pazīstams kā Ennahda kritiķis.
Ennahda nāca pie varas Konstitucionālās sapulces vēlēšanās pēc 2011. gada revolūcijas, kurā tika gāzts prezidents Zins el Abidins ben Ali, bet pēdējā laikā valdošajai partijai nākas saskarties ar pieaugošu tautas neapmierinātību, ko rada gan ekonomiskās problēmas, gan radikālo islāmistu kustības aktivizēšanās.
Februārī, kad tika nogalināts Č. Belaids, daudzi Tunisijā apsūdzēja valdošo partiju, ka tā nav darījusi visu, lai apvaldītu islāmistu vardarbību, vai pat uzkūdījusi to, kā uzskata viena daļa kritiķu. Pati partija šīs apsūdzības noliedz, un Ennahda līderis Rašids Ganuči ir paziņojis, ka M. Brahmi slepkavības mērķis ir „apturēt Tunisijas demokrātiskos procesus un iznīcināt vienīgo sekmīgo modeli reģionā, it īpaši pēc vardarbības Ēģiptē, Sīrijā un Lībijā”.