Plānots, ka Dragon ar SKS saslēgsies trešdien, nogādājot stacijai 400 kilogramus lietderīgās kravas, tostarp materiālus zinātnisko eksperimentu veikšanai. Atpakaļ Dragon dosies pēc 18 dienām, nogādājot atpakaļ SKS detaļas, kravu, kā arī vairāku zinātnisko pētījumu rezultātus.
Dragon lidojums uz SKS - pirmais no 12 lidojumiem, ko paredz starp NASA un SpaceX noslēgtais līgums - ir robežšķirtne ASV centienos atvērt kosmosa industriju privātajam sektoram, šādi cerot samazināt izmaksas un paplašināt to ārpus valdības aģentūrām. NASA un SpaceX starpā noslēgtā līguma kopējā vērtība tiek lēsta uz 1,6 miljardiem dolāru.
"Mēs nododam transportēšanu uz Starptautisko kosmosa staciju privātajam sektoram, lai NASA var koncentrēties uz to, ko protam vislabāk: vēl dziļāk izpētīt mūsu saules sistēmu," norādīja NASA vadītājs Čārlzs Boldens. "Tas ir kaut kas, ko saucu par vēsturisku notikumu (..). Tas nav nekas tāds, ko NASA būtu sagatavojusi, uzbūvējusi, nopirkusi (..). SpaceX - privāta kompānija un mūsu partneris - uzražoja to, ko redzat šonakt. Tā ir Amerikas rūpniecība," atzīmēja Boldens.
2010.gada decembrī SpaceX ar savu Dragon lidojumu iegāja vēsturē kā pirmā privātā kompānija, kurai izdevies nosūtīt kosmosā un nogādāt atpakaļ uz Zemes komerciālu kosmosa kuģi. Šī gada maijā Dragon veiksmīgi veica izmēģinājuma lidojumu uz SKS un atpakaļ.
SpaceX ir viena no kompānijām, kas konkurē par iespēju uz SKS nogādāt astronautus un kravas. Pēdējā gada laikā šo uzdevumu spēja veikt tikai Krievijai piederošā Sojuz kapsula. Diemžēl, lidojumos atpakaļ uz zemi tajā nav vietas kravai. Līdz šim SpaceX veikusi tikai bezpilota lidojumus, bet tuvāko trīs četru gadu laikā kompānija plāno nosūtīt kosmosā arī cilvēkus.