Objektu pirmais pamanīja astronoms-amatieris Genādijs Borisovs MARGO observatorijā Krimā, izmantojot pašbūvētu teleskopu. Pēc Borisova šo pašu objektu novēroja un kā iespējamu starpzvaigžņu telpas objektu fiksēja NASA projekts Scout.
Starptautiskās Astronomijas savienības Mazo planētu centra pētnieki apstiprināja, ka šis objekts ir diametrā no 2 līdz 16 kilometriem.
Objektam dots nosaukums par godu tā atklājējam - komētu sauc 2I/Borisov
"Objekta orbīta šobrīd nu ir principā gana labi noskaidrota, un objekts bez šaubām mūsu Saules sistēmā ieradies no starpzvaigžņu telpas," paziņojumā komentē Starptautiskā Astronomijas savienība.
Tuvākajā laikā astronomiem jau ar krietni jaudīgākiem teleskopiem, nekā Borisova izmantotais, būs iespēja komētu aplūkot tuvāk, kad tā pietuvosies Zemei. Pašreiz objekts virzās Saules virzienā, bet 8. decembrī būs punktā, kas komētas orbītas trajektorijā ir vistuvāk Zemei - 190 miljonu kilometru attālumā. Astronomi šo iespēju garām nelaidīs, jo komētas ātrums un trajektorija ļauj prognozēt, ka tā, visticamāk, Saules sistēmu atkal atstās.
Pirmais šāda veida objekts - asteroīds 1I/Oumuamua - fiksēts pirms nepilniem diviem gadiem, 2017. gada oktobrī.
:)