Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +1 °C
Apmācies
Svētdiena, 24. novembris
Velta, Velda

Rusefas impīčmenta procedūra tuvojas noslēdzošajai fāzei

Brazīlijas parlamenta augšpalātas - Senāta - ziņojumā secināts, ka prezidente Dilma Rusefa ir pārkāpusi konstitūciju, manipulējot ar valdības kontiem.

Sagaidāms, ka piektdien Senāta ziņojumu apstiprinās impīčmenta komiteja un nākamo otrdien viss Senāts, kas nozīmēs pēdējā posma sākuma Rusefas impīčmenta procedūrā.

68 gadus vecā Rusefa 12.maijā ar Senāta balsojumu tika atstādināta no amata, lai viņu tiesātu impīčmenta prāvā saistībā ar apsūdzībām par budžeta noteikumu pārkāpšanu.

Lai Rusefu atceltu no prezidenta amata, nepieciešams divu trešdaļu senatoru atbalsts.

Rusefa atstādināta uz laika periodu līdz 180 dienām, kamēr notiek prāva, un viņas pilnvaras nodotas viceprezidentam Mišelam Temeram, kurš pārstāv centriski labējo Brazīlijas Demokrātiskās kustības partiju (PMDB) un tagad kļuvis par viņas ienaidnieku, izbeidzot Rusefas kreisās Strādnieku partijas 13 gadu varu.

Gaidāms, ka senatori lēmumu par Rusefas atcelšanu vai neatcelšanu no prezidenta amata pieņems augusta beigās vai septembra sākumā.

Ja Senāts, kurā ir 81 senators, ar divu trešdaļu balsu vairākumu nobalsos par impīčmentu, Rusefa tiks atcelta no amata un par prezidentu kļūs Temers līdz prezidenta vēlēšanām 2018.gadā.

Rusefa tiek vainota, ka ir nelikumīgi aizņēmusies naudu, lai palielinātu valsts izdevumus un nomaskētu recesijas smagumu no vēlētājiem, kad viņa 2014.gadā balotējās uz jaunu prezidentūras termiņu. Prezidente noraidījusi viņai izvirzītās apsūdzības un nodēvējusi visu šo lietu par sazvērestību.

Daudzi brazīlieši uzskata, ka Rusefa ir atbildīga arī par valsts ekonomisko situāciju un plašo korupcijas skandālu, kura centrā ir valsts naftas kompānija Petrobras. Rusefa bija Petrobras valdes priekšsēdētāja no 2003.gada līdz 2010.gadam, kad šī krāpšana notikusi.

Brazīlija vēl pirms pāris gadiem bija viena no pasaules straujāk augošajām ekonomikām, bet tagad ieslīdējusi recesijā un valstī bez darba palikuši aptuveni 11 miljoni cilvēku.

Savus pretiniekus Rusefa apsūdz mēģinājumā īstenot labēju valsts apvērsumu, norādot, ka viņas veiktajiem līdzīgi grāmatvedības manevri ilgstoši ir bijusi ierasta prakse dažādās Brazīlijas valdībās.

Kopš Rusefas atstādināšanas Brazīlijas birža un valūta ir nostiprinājušās, bet Temers pagaidām ir izvairījies pieņemt tautā nepopulārus taupības pasākumus, kas nepieciešami ekonomikas stabilizēšanai.

Sabiedriskās domas izpētes kompānija Arko Advice izanalizējusi, ka 56 līdz 60 senatori atbalsta Rusefas atstādināšanu, jo uzskata, ka ekonomikai būs labāk, ja prezidenta amatu ieņems Temers.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits