Sarkanajam laukumam būtu jābūt "vai nu slidotavai, vai kapsētai. Rīkot šovus un koncertus, pat klasikas, kapsētā ir nepieņemami", laikrakstam "Kommersant" sacīja prezidenta padomnieks.
Ļeņina mauzolejs vairs nav galvenais pievilkšanas objekts Sarkanajā laukumā, kur atrodas arī populāra slidotava, tiek rīkoti patriotiskās mūzikas koncerti, zirgu izstādes un armijas parādes. Sarkanā laukuma apbedījumus "vajadzētu pārvietot uz vietu, kas varētu kļūt visas Krievijas panteonu. Tas būtu viscivilizētākais atrisinājums", sacīja prezidenta padomnieks, kura rīcībā, tiesa gan, nekādas reālas varas nav.
Ļeņina pīšļus vajadzētu apglabāt atbilstoši kristīgajām tradīcijām, tomēr mauzoleja ēka, kurā patlaban atrodas boļševiku līdera mūmija, ir jāsaglabā, jo to aizsargā UNESCO. Ēka varētu tikt iekļauta līdzās esošā Valsts vēstures muzeja kompleksā, ierosināja padomnieks.
Vairākas augstas Krievijas amatpersonas jau iepriekš atbalstījušas ideju par Ļeņina apbedīšanu, tomēr Putins taktiski atbalstījis "status quo" saglabāšanu. Vēl decembrī viņš sacīja, ka Ļeņina mūmijas izstādīšana publiskai apskatei atbilst krievu tradīcijām, kā citus piemērus piesaucot pareizticīgo baznīcas svēto pīšļus, kas apskatāmi slavenajos klosteros Krievijā, Ukrainā un Grieķijā.
Lēmums par Ļeņina mūmijas pārvietošanu tiek uzskatīts par sociāli sprādzienbīstamu, jo idejai aktīvi iebilst daudzi komunisma ideoloģijas sekotāji.
34% Krievijas iedzīvotāju uzskata, ka Ļeņina pīšļus vajadzētu apglabāt Sanktpēterburgā, bet 25% - ka tiem būtu jāpaliek Maskavas mauzolejā, konstatēts decembrī neatkarīgā Levadas centra veiktajā pētījumā.