Valdības sastāva izmaiņas un pasākumi nevienlīdzības mazināšanai nav spējuši nomierināt protestu vilni, kas jau gandrīz mēnesi pārņēmis valsti.
Otrdien un trešdienas naktī izlaupītas vairāk nekā 100 objekti, galvenokārt veikali un iepirkšanās centri, ziņu vietne Emol citē Iekšlietu ministrijas paziņojumu.
Aizdedzinātas apmēra 30 ēkas un uzbrukts 20 policijas kazarmām. Tāpat aizdedzināti četri autobusi un sabojāti 49 policijas automobiļi.
Ievainoti vidū ir 347 policisti un 46 protestētāji.
Televīzijā pārraidītie kadri liecina, ka plaša vardarbība bijusi Antofagastā, kur sabruka kāda aizdedzināta ēka un nogāzti ceļazīmju stabi.
Otrdien protesta gājienos piedalījās apmēram 250 000 cilvēku, tostarp 80 000 galvaspilsētā Santjago.
Nemieri Čīlē sākās 18.oktobrī kā protesti pret metro biļešu cenu paaugstināšanu, bet drīz pārauga vardarbībā, kurā ir gājuši bojā 20 cilvēki.
Čīles prezidents Sebastjans Piņera atcēla plānoto biļešu cenu kāpumu, kā arī paziņoja par pasākumiem pensiju celšanai un nodokļu palielināšanai turīgajiem. Tomēr tagad demonstranti pieprasa konstitucionālo reformu.
Piņera otrdien aicināja "visus iesaistītos" sākt darbu pie jaunas konstitūcijas.
Politiskie nemieri ir ietekmējuši Čīles ekonomiku. Valdība šā gada ekonomikas izaugsmes prognozi ir samazinājusi līdz 2% salīdzinājumā ar iepriekšējo prognozi par 2,6% izaugsmi. Savukārt Čīles peso trešdien sasniedza zemāko vērtību attiecībā pret ASV dolāru kopš 1990.gada. Trešdien valūtas vērtība bija 790 peso par dolāru salīdzinājumā ar 710 peso par dolāru pirms krīzes.
Irlielāmērāticams