Lēmums par valdības demisiju tika pieņemts ievērojama sabiedrības spiediena rezultātā, pēc tam kad valsts galvaspilsētā El Kuveitā notika plašā manifestācija, kuras dalībnieki pieprasīja valsts premjerministra, pie valdošās ģimenes piederošā šeiha Nasera Muhameda al Ahmada as Sabaha, kas tiek turēts aizdomās par liela mēroga korupciju, atbrīvošanu no amata.
Demonstrācijā piedalījās visdažādākie politiskie spēki – no liberāļiem līdz islāmistiem, kā arī studenti un vietējo cilšu apvienību līderi. Bijušais Kuveitas informācijas ministrs Saads al Adžmi pēc tam paziņoja, ka šī demonstrācija, kurā piedalījās vairāk nekā 10 tūkstoši cilvēku, bijusi pati daudzskaitlīgākā visā valsts vēsturē. Mazāku mērogu protesti valsts galvaspilsētā turpinās jau sesto dienu pēc kārtas.
Bijušais valsts premjerministrs tiek turēts aizdomās, ka ieskaitījis savos personiskajos kontos ārvalstu bankās miljoniem ASV dolāru, kas piederēja valstij. Tāpat viņa vārds ir saistīts ar 15 vietējā parlamenta deputātu piekukuļošanas skandālu – parlamentārieši par dažādiem balsojumiem kopumā saņēma no premjera kukuļus 350 miljonu ASV dolāru apmērā.
Šeihs Nasers katru reizi noraidīja visas viņam izvirzītās apsūdzības, viņa valdība arī izturēja trīs uzticības balsojumus parlamentā, tomēr pēdējā laikā, parādoties aizvien jauniem pierādījumiem, ekspremjeram kļuva gandrīz neiespējami noliegt savu dalību korupcijas shēmās.
Jāpiebilst, ka tika gaidīts – pēc valdības demisijas pieņemšanas Kuveitas emīrs arī paziņos par valsts parlamenta atlaišanu, tomēr pagaidām informācija par jaunām vēlēšanām nav apstiprinājusies.
Kuveita ir viena no pašām bagātākajām reģiona valstīm, un IKP uz vienu iedzīvotāju ir 48 tūkstoši ASV dolāru gadā.