Pēc nedēļas nogalē izcīnītās uzvaras prezidenta vēlēšanās Bolsonaru veido ministru kabinetu, kas "padarīšot Brazīliju diženu". Bolsonaru ne velti izpelnījies iesauku Tropu Tramps.
Tomēr daudzi vides aizsardzības aktīvisti bažījas, ka Bolsonaru negrasās domāt ilgtermiņā un dos priekšroku īstermiņa biznesa interesēm.
Vides ministrijas un Zemkopības ministrijas apvienošana bija viens no Bolsonaru priekšvēlēšanu solījumiem, lai nodrošinātu, ka "ražošana ņem virsroku pār aizsardzību".
Bolsonaru, kurš varu pārņems nākamā gada janvārī, lēmumu ar sajūsmu uzņēmuši derīgo izrakteņu un agrobiznesa lobiji, kamēr pašreizējās valdības abu minēto ministriju vadība paudusi pārsteigumu un bažas par ieceri.
"Jaunajai ministrijai, kas rastos apvienošanas rezultātā, būtu grūtības normāli funkcionēt, rezultātā ciestu abu nozaru (gan vides aizsardzības, gan zemkopības) dienaskārtība," norādījis pašreizējais vides aizsardzības ministrs Edsons Duarte.
"Mēs riskējam ar traģiskas ēras sākumu, kad līdzšinējie pūliņi vides aizsardzībā vairs neko nenozīmēs. Bolsonaru valdība vēl nav sākusi darbu, bet jau sākas neaprēķināma "atpakaļrāpulība"," satraukumu ierakstā vietnē Twitter neslēpa kādreizējā vides aizsardzības ministre un prezidenta amata kandidāte Marina Silva.
Jau šobrīd Amazones lietus mežu platība ik gadu sarūk par 52 tūkstošiem kvadrātkilometru, proti, ik gadu tiek izcirsta platība, kas ir tikai par 12,5 tūkstošiem kvadrātkilometru mazāka par Latvijas platību.
Ja koku izciršanas tempi pieaugs, sekas uz globālo klimatu var būt milzīgas, brīdina eksperti.
Attiecībā uz Parīzes klimata vienošanos Bolsonaru nostāja bijusi svārstīga, tomēr ar negatīvu nokrāsu. Sākotnēji viņš solījis, līdzīgi kā Tramps, ka viņa vadībā valsts izstāsies no līguma, tomēr pēc tam paziņoja, ka Brazīlija varētu palikt līgumu parakstījušo valstu saimē ar nosacījumu, ja netiks iegrožoti Brazīlijas plāni, piemēram, koridora no Andiem līdz Atlantijas okeānam izveide cauri Amazones lietus mežiem.
ļuļa
Pēteris
hmm