Atbilstoši nopludinātajiem dokumentiem CIP izstrādājusi teju 1000 ļaunatūru - vīrusus, Trojas zirgus un citas programmas -, kas spēj iefiltrēties elektroiekārtās un pārņemt to vadību.
"Mēs esam satraukti par attiecīgajiem ziņojumiem. Ķīna ir pret jebkādām kiberuzbrukumu formām," sacīja Ķīnas Ārlietu ministrijas preses sekretārs.
"Mēs mudinām Savienoto Valstu pusi izbeigt pieslēgpārtveršanu, video novērošanu, izspiegošanu un kiberuzbrukumus pret Ķīnu un citām valstīm," preses konferencē sacīja Gens Šuans.
"Ķīna stingri gādās par savu kiberdrošību. Tā ir gatava paplašināt dialogu un sadarbību ar starptautisko sabiedrību, lai formulētu starptautiskās tiesības par kibertelpu, kas būtu pieņemamas visām pusēm," viņš piebilda.
CIP trešdien nosodīja informācijas nopludināšanu, norādot, ka tādējādi tiek apdraudēti aģenti un palīdzēts ASV ienaidniekiem.
Vietne WikiLeaks otrdien publicēja tūkstošiem dokumentu, kas esot iegūti no CIP Kiberizlūkošanas centra.
Dokumenti liecina, ka CIP hakeri ielauzušies iPhone telefonos, operētājsistēmā Microsoft Windows un pat Samsung firmas televizoros, un ka ASV konsulāts Frankfurtē ir CIP hakeru bāze.
Inficējot viedtālruņus un faktiski pārņemot vadību pār to programmatūru, skaidroja WikiLeaks, CIP var apiet šifrēšanas tehnoloģijas tādās populārās aplikācijās kā WhatsApp, Signal, Telegram, Weibo un Confide, iegūstot komunikācijas datus vēl pirms to šifrēšanas.
Kopumā publicēti gandrīz 9000 dokumentu.
CIP atteikusies sniegt komentārus, un dokumentu autentiskums nav apstiprināts, bet "WikiLeaks" arī agrāk ir publicējis slepenus valdības materiālus.
Eksperti, kas sākuši caurskatīt dokumentus, paziņojuši, ka tie izskatās īsti.