Meklēšanas operācijā Malaizijai palīdzību sniedza arī starptautiskā sabiedrība, vadošo lomu uzņemoties Austrālijai un Ķīnai. Nu meklēšanas operācija, kas kļuvusi par dārgāko šāda veida pasākumu, apturēta.
"Par spīti visiem pūliņiem, liekot lietā pašu labāko tehniku, jaunākos sasniegumus zinātnē un piesaistot spējīgus profesionāļus, kas savā jomā ir labākie pasaulē, meklēšana nav devusi rezultātus," vēstīts paziņojumā par meklēšanas operācijas apturēšanu, norādot, ka šāds lēmums netika pieņemts ar vieglu sirdi.
Vairāk nekā divu gadu laikā, izpētot daudzas teorijas un analizējot dažādus datus, pārmeklēti desmitiem tūkstošu kvadrātkilometru lieli Indijas okeāna apgabali.
Lēmums jau izsaucis sašutumu no katastrofā bojāgājušo cilvēku ģimenes locekļu atbalsta grupas Voice370 puses, kuri atbildes paziņojumā norādīja: "Nav pieļaujams, ka komerciālie aviolaineri vienkārši pazūd bez pēdām. Apturēt meklēšanu šajā fāzē ir bezatbildīgi."
Tiesa, Malaysia Airlines lidmašīnas vraka atrašanu par savu misiju noteica ne tikai skarto valstu organizācijas, bet arī daža laba privātpersona. Kāds amerikāņu advokāts, ieguldot savus līdzekļus, apceļo pasauli un veic savu izmeklēšanu par reisa MH370 likteni. Viņa pūliņi vainagojušies arī ar nelieliem panākumiem - uzietas vairākas atlūzas, kas, visticamāk, ir no liktenīgā reisa.
Malaysia Airlines lidmašīna Boeing 777 reisā uz Pekinu devās 2014.gada 8.martā un drīz vien pazuda no radaru ekrāniem. Uz klāja bija 239 cilvēki.
hrv0301