Par Romniju nobalsojuši 30 015 Aiovas republikāņi, bet līdz šim mazpazīstamo Santorumu, kurš negaidīti izvirzījies otrajā vietā, atbalstījuši 30 007 pavalsts republikāņi.
Ņemot vērā to, ka nākamās priekšvēlēšanas, kuras gaidāmas 10. janvārī, notiek Ņūhempšīrā, kas tiek uzskatīta par vienu no Romnija galvenajiem atbalsta punktiem, uzvara Aiovā ir nostiprinājusi viņa vadošās pozīcijas cīņā par republikāņu nomināciju kandidēšanai uz Baltā nama krēslu.
Tomēr vienlaikus Aiovas priekšvēlēšanu iznākums liecina par to, ka Romnijam līdz šim tā arī nav izdevies iegūt konservatīvi noskaņoto republikāņu uzticību.
Bijušais senators no Pensilvānijas Santorums, kurš vēl nesen tika uzskatīts tikai par nominālu pretendentu, ir kārtējais no kandidātiem, kuram izdevies izmantot Romnija vājo punktu. "Spēle turpinās!" pēc balsu skaitīšanas noslēguma savus atbalstītājus uzrunāja Santorums. "Ļaudis man jautājuši, kā esmu to paveicis. Es pārspēju šķēršļus ar ikdienišķo Dieva žēlastību."
Tomēr, ņemot vērā viņa lielās līdzekļu rezerves un spēcīgo kampaņas organizācijas aparātu, Romnija pozīcijas pēc uzvaras Aiovā ir spēcīgākas nekā viņa sāncenšiem.
Romnijs un Santorums Aiovas priekšvēlēšanās katrs ieguva pa 25% balsu, kamēr trešajā vietā ar 21% balsu ierindojies Rons Pols, Pārstāvju palātas loceklis no Teksasas, kurš pārstāv Republikāņu partijas libertāriešu spārnu.
Ceturtais Aiovā palika bijušais Pārstāvju palātas spīkers Ņūts Gingričs, kura vadībā 1994.gada vēlēšanās republikāņiem izdevās atkarot Kongresu un piespiest toreizējo demokrātu prezidentu Bilu Klintonu grozīt savas ieceres. Viņa atbalstītāju degsmi mazinājušas agresīvās Romnija un Pola reklāmas, un Gingričam pirmajās priekšvēlēšanās izdevies iegūt tikai 13% balsu.
Pēc rezultātu pasludināšanas vismaz viens no pretendentiem - Teksasas gubernators Riks Perijs - jau ļāvis noprast, ka viņa dalība sacensībā, domājams, ir beigusies. "Esmu izlēmis atgriezties Teksasā, izsvērt šī vakara vēlētāju sapulču rezultātus [un] izlemt, vai man sacensībā ir turpmākas izredzes," atzina Perijs, kurš ierindojies tikai piektajā vietā, saņemot desmit procentus balsu.
Vienīgajai sievietei, kas pretendē uz republikāņu nomināciju, Mišelai Bahmanei Aiovā veicies slikti, un viņa ar pieciem procentiem balsu palikusi sestajā vietā. Vājie rezultāti arī viņai var izrādīties liktenīgi un pielikt punktu Bahmanes kampaņai.