"Pazīmes liecina, ka labākajā gadījumā tas (militārs trieciens) varētu to (kodolprogrammu) aizkavēt par vienu vai varbūt diviem gadiem," sacīja Paneta. "Tas ir atkarīgs no piekļūšanas mērķiem, uz kuriem dodas. Atklāti sakot, dažiem no šiem mērķiem ir ļoti grūti piekļūt."
Paneta atkārtoja iepriekš sacīto, ka uzbrukums Irānai patiesībā varētu nākt par labu Teherānas režīmam brīdī, kad tas ir "nelīdzsvarots".
Viņš arī norādīja, ka uzbrukums varētu nodarīt smagu triecienu ASV un Eiropas ekonomikām, radīt draudus ASV spēkiem un izraisīt neprognozējamu vardarbības spirāli.
"Visbeidzot, sekas būtu tādas, ka izraisītos eskalācija, kas ne tikai prasītu dzīvības, bet, manuprāt, iegrūstu visus Tuvos Austrumus konfrontācijā un konfliktā, par ko mums nāktos nožēlot," sacīja Paneta. "Tāpēc mums ir jābūt uzmanīgiem pret negribētām tāda veida uzbrukuma sekām."
Kā ziņots, ANO Starptautiskā Atomenerģijas aģentūra (IAEA) novembrī pavēstīja, ka tās rīcībā ir ticama informācija, ka Irāna strādā pie atomieroču izveides. Irāna gan apgalvo, ka tās kodolprogrammai ir tikai un vienīgi miermīlīgi mērķi.