"Islāms Abduhanijevičs nomira 2016.gada 2.septembrī Taškentas pilsētā pēc pārciesta insulta, kas noveda pie neatgriezeniskām galvas smadzeņu izmaiņām un poliorgānu nepietiekamības," teikts valsts televīzijā nolasītajā oficiālajā paziņojumā. "Islāma Karimova sirds apstājās plkst.20.15 pēc vietējā laika (plkst.18.15 pēc Latvijas laika). Intensīvā reanimācija rezultātus nedeva. Plkst.20.55 (plkst.18.55 pēc Latvijas laika) tika fiksēta bioloģiskā nāve."
Karimova bēres notiks sestdien viņa dzimtajā Samarkandas pilsētā, kuras organizēs premjerministra Šavkata Mirzijojeva vadīta komisija. Sakarā ar prezidenta nāvi valstī izsludinātas trīs dienu sēras, vēsta LETA.
Viņa meita Lola medijiem atklāja, ka 78 gadus vecajam Karimovam ir asinsizplūdums smadzenēs.
Karimovs miris pēc 27 gadiem varas.
Pagaidām nav iecelts Karimova "mantinieks".
Viņš dzimis 1938.gadā Samarkandā, beidzis tagadējo Taškentas Valsts tehnisko universitāti inženiera-mehāniķa specialitātē un tagadējo Taškentas Valsts ekonomikas universitāti ekonomista specialitātē. Karimovs bijis Taškentas aviorūpnīcas vadošais inženieris-konstruktors.
1966.gadā Karimovs sāka karjeru padomju valsts un kompartijas struktūrās. Viņš bijis Uzbekistānas PSR finanšu ministrs, Valsts plāna komitejas priekšsēdētājs un kompartijas Kaškadarjas apgabala komitejas pirmais sekretārs. 1989.gadā Karimovs kļuva par Uzbekistānas Komunistiskās partijas pirmo sekretāru. 1990.gadā Uzbekistānas PSR Augstākā padome viņu ievēlēja jaunizveidotajā Uzbekistānas prezidenta amatā. Pēc Uzbekistānas neatkarības pasludināšanas 1991.gada decembrī Karimovs ievēlēts par prezidentu vispārējās vēlēšanās.
Savas varas gados Karimovs Uzbekistānā izveidoja autoritāru režīmu. Politiskie spēki, kas ir opozīcijā šim režīmam, netiek reģistrēti un līdz ar to nav pārstāvēti parlamentā, un režīma kritika netiek pieļauta arī plašsaziņas līdzekļos. Rietumvalstis neatzīst Uzbekistānā notikušās vēlēšanas par brīvām un godīgām, un Rietumi regulāri kritizē Uzbekistānu par cilvēktiesību pārkāpumiem. Pazīstamākais represiju gadījums bija 2005.gada maijā Andižanā, kur tika nogalināti vairāki simti protestētāju. Pēc šī slaktiņa Rietumvalstis noteica sankcijas pret Uzbekistānu, kas pēc laika tika atceltas. Karimovs arī ir stingri vērsies pret islāma fundamentālismu. Uzbekistāna arī tiek plaši kritizēta saistībā ar valstī valdošo korupciju, ziņo LETA
Karimovs slimnīcā nogādāts aizvadītajā sestdienā.