Ziņojumā, kas publiskots Starptautiskajā sieviešu dienā, OECD norādījusi, ka valstis ar lielāku dzimumu līdztiesību gūst labākus panākumus ekonomikā.
Pašreizējais diskriminācijas līmenis samazina visas pasaules ienākumu par sešiem triljoniem dolāru jeb 7,5%, aplēsusi OECD.
Organizācija norāda, ka zemāki diskriminācijas līmeņi ir rezultāts "ilgtermiņa politiskajām un sociālajām investīcijām dzimuma līdztiesībā".
Ziņojumā teikts, ka pēdējos gados vērojama attieksmes maiņa un to sieviešu skaits, kas uzskata vardarbību ģimenē par pieļaujamu zināmos apstākļos, ir samazinājies no 50% 2012.gadā līdz 27% 2018.gadā.
Kopš iepriekšējā šāda OECD ziņojuma, kas iznāca 2014.gadā, 15 valstīs noteikta kriminālatbildība par vardarbību ģimenē, 15 valstīs aizliegts stāties laulībā sievietēm, kas jaunākas par 18 gadiem, un astoņās valstī ar likumu noteikts dzimumu līdzsvars vēlētos amatos.
Ziņojumā 120 valstis novērtētas pēc dzimumu diskriminācija tajās un secināts, ka viszemākā tā ir Eiropā, bet visaugstākā Āfrikā.
Viszemākā diskriminācija ir Zviedrijā, bet vislielākā - Jemenā, secināts ziņojumā.
Taču daudzas valstis Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā ziņojumā nav novērtētas. Tostarp nav novērtēta arī Ķīna.
Eksperts
Muh
Pareizaisvirsraksts