Ir vairāki veidi, kā klonēt peli, taču ASV žurnālā Biology of Reproduction zinātnieki uzsvēra, ka pētījums «pirmo reizi demonstrē, ka peles var klonēt no perifēro asins šūnu kodoliem».
Šīs šūnas izmantojamas klonēšanai uzreiz pēc to ieguves, turklāt donora dzīvnieku nav nepieciešams pat iemidzināt, lai iegūtu paraugu. Metode īpaši noderēšot, lai pavairotu nepieciešamo ģenētisko materiālu pārnēsājošās peles, kuras nav iespējams pavairot ar citām apaugļošanas metodēm, piemēram, spermas injekcijām.
Zinātnieki izveidojuši jau gandrīz 600 ģenētiski identisku vienas peles kopiju. To klonēšanā izmantotas donora šūnas, kas ņemtas no dažādiem orgāniem, arī kaulu smadzenēm, aknām, izmantoti arī limfmezglos atrodamie leikocīti jeb baltās asins šūnas, vēstīja raidsabiedrība BBC.
Zinātnieku mērķis bija rast viegli iegūstamas donoru šūnas, no kurām varētu klonēt zinātniskiem pētījumiem noderīgas laboratorijas peles. Pētījums veikts, lai rastu iespējas plašos apjomos pavairot augstas kvalitātes dzīvniekus, ko varētu izmantot zemkopības vai sugas saglabāšanas nolūkos.