53 gadus vecais alpīnists bija rekorda īpašnieks kopš 2018.gada, kad viņš 22.reizi uzkāpa Everestā, labojot iepriekšējo rekordu, ko viņš dalīja ar diviem citiem šerpām, kuri abi jau ir beiguši virsotņu iekarošanu.
Savukārt svētdien K.Šerpas rekordu atkārtoja cits Nepālas kāpējs - 46 gadus vecais Pasangs Dava Šerpa, virsotni sasniedzot 26.reizi.
"Viņš šorīt veiksmīgi sasniedza virsotni, pavadot kādu vjetnamiešu alpīnistu," aģentūrai AFP paziņoja šīs ekspedīcijas organizatore Mingma Šerpa no "Seven Summit Treks".
"Rekordus sasniedzu bez tāda mērķa. Tas izdevās, strādājot par alpīnistu gidu," pagājušajā mēnesī aģentūrai AFP sacīja K.Šerpa, dodoties uz bāzes nometni.
Dēvēts par "Everesta cilvēku", Šerpa 1970.gadā piedzima Tames ciematā Himalajos, kas ir slavens ar saviem alpīnistiem.
Pieaudzis Šerpa vēroja, kā tēvs un pēc tam brālis kā kalnu gidi pievienojās ekspedīcijām, un drīz vien sekoja viņu pēdās.
2019.gadā viņš sasniedza virsotni divas reizes sešu dienu laikā.
Alpīnistu gids pirmo reizi 8849 metrus augsto virsotni sasniedza 1994.gadā, strādājot komerciālā ekspedīcijā.
Kopš tā laika viņš gandrīz katru gadu ir uzkāpis Everestā, vairākas reizes vadot sezonā pirmo virvju stiprināšanas komandu, atklājot maršrutu uz pasaules augstāko punktu.
Nepālā atrodas astoņas no desmit pasaules augstākajām virsotnēm, un katru pavasari, kad ir silts un vējš - mierīgs, simtiem piedzīvojumu meklētāju mēģina tās iekarot.
AFP ziņo, ka atbildīgās Nepālas varas iestādes šogad ārvalstu alpīnistiem ir izsniegušas 478 atļaujas.
Tā kā lielākajai daļai alpīnistu ir nepieciešams ceļvedis, vairāk nekā 900 cilvēku, kas ir gada rekords, sezonā, kas turpināsies līdz jūnija sākumam, mēģinās sasniegt virsotni.
Nepāliešu gidi, kas parasti ir viena no tibetiešu etniskajām grupām šerpas un nāk no ielejām ap Everestu, tiek uzskatīti par kāpšanas nozares mugurkaulu. Viņi uzņemas milzīgu risku, pārvadājot aprīkojumu un pārtiku, labojot virves un kāpnes.