Abi notiesātie, kas kopš savas aizturēšanas decembrī atradušies apcietinājumā, ir Mjanmas pilsoņi.
Likums par oficiālajiem noslēpumiem, par kura pārkāpšanu notiesāti abi žurnālisti, saglabājies vēl no britu koloniālā perioda, un tajā paredzētais maksimālais soda mērs ir 14 gadu ilgs cietumsods.
Reuters žurnālistu lieta izsaukusi starptautiskās sabiedrības sašutumu par Mjanmas centieniem apslāpēt ziņas par drošības spēku operāciju, kas pērn tika vērsta pret islamticīgo rohundžu minoritāti.
Armijas "tīrīšanas operācijas" rezultātā 700 000 rohindžu bijuši spiesti bēgt uz kaimiņos esošo Bangladešu, un viņi stāsta par drošības spēku veiktajām izvarošanām, slepkavošanām un dedzināšanām.
Reuters žurnālisti nolieguši viņiem izvirzītās apsūdzības, apgalvojot, ka tās ir safabricētas, viņiem vācot materiālus par desmit rohindžu nogalināšanu vienā no ciematiem, kas cietis armijas operācijas laikā.
Žurnālisti stāstijuši, ka viņi vakariņojuši kopā ar kādu policistu, kurš viņiem nodevis dokumentus par šo lietu, bet pēc iziešanas no restorāna abi reportieri aizturēti.
Tomēr tiesa atzina, ka apsūdzētajiem "bija nodoms kaitēt valstij" un viņi tādējādi pārkāpuši likumu par valsts noslēpumu.