28 gadus vecā sieviete, kurai esot Vjetnamas pase, identificēta kā Doana Thi Hionga un tika aizturēta Kualalumpuras lidostā trešdienas rītā.
"Viņa tika identificēta ar lidostas videonovērošanas kameru palīdzību un aizturēšanas brīdī bija viena," informēja policija.
Policija paziņoja, ka meklē vēl vienu nozieguma līdzdalībnieci, bet slepkavībā varētu būt iesaistīti vēl vairāki cilvēki, vēstīja Malaizijas laikraksts The Star.
Dienvidkorejas izlūkdienests trešdien apstiprināja mediju ziņas, ka Kualalumpuras lidostā noindēts Kims Čen Nams, kurš kādu laiku pat tika uzskatīts par Ziemeļkorejas līdera amata potenciālo mantinieku.
Dienvidkorejas Nacionālā izlūkdienesta direktors Ļi Bjunho arī pavēstīja, ka Phenjana mēģinājusi nogalināt Kimu pēdējos piecus gadus.
Malaizijas policijas amatpersona Fadzils Ahmats The Star pastāstīja, ka incidents noticis pirmdien ap plkst.9 Kualalumpuras starptautiskajā lidostā apmēram stundu pirms tam, kad 45 gadus vecajam diktatora pusbrālim bija paredzēts iekāpt reisā uz Makao.
"Viņš darbiniekam izlidošanas zālē pastāstīja, ka kāds viņu no aizmugures sagrābis aiz sejas un uzlējis kaut kādu šķidrumu," sacīja Fadzils. "Viņš lūdza palīdzību un tika nekavējoties nosūtīts uz lidostas klīniku. Tajā brīdī viņš cieta no galvassāpēm un bija uz samaņas zaudēšanas robežas."
Tad viņam sākušās konvulsijas un viņš miris ceļā uz tuvējo slimnīcu, sacīja Fadzils.
Viņš piebilda, ka divas aizdomās turamās no notikuma vietas aizbēgušas ar taksometru.
Dienvidkorejas raidorganizācija TV Chosun iepriekš ziņoja, ka divas neidentificētas aģentes Kimu esot noindējušas, izmantojot saindētas adatas.
Kims Čen Nams kādu laiku tika uzskatīts par tēva Kima Čen Ira potenciālo amata mantinieku, tomēr pēc skandāla, kas izraisījās, Kimam 2001.gadā mēģinot ar viltotiem dokumentiem ieceļot Japānā, lai tur apmeklētu Disnejlendu, viņš tēva labvēlību zaudēja.
Kopš tā laika viņš dzīvojis ārpus valsts, pamatā Ķīnai piederošajā Makao.
Pēc Kima Čen Ira nāves 2011.gada decembrī par Ziemeļkorejas diktatoru kļuva Kims Čenuns.
Kims Čen Nams bija pazīstams kā reformu aizstāvis. Reiz kādam Japānas laikrakstam viņš sacīja, ka neatbalsta varas mantošanu pa dinastijas līniju.
Kima lieta ir pirmais tik prominenta ziemeļkorejieša nāves gadījums kopš 2013.gada decembra, kad Ziemeļkorejā ar nāvi tika sodīts diktatora tēvocis Čans Sonthēks.