Sifuentess, kurš no 2007. līdz 2009. gadam dzīvoja un strādāja kopā ar Gusmanu Sinaloas kalnos Meksikā, apgalvo, ka pastāstījis varasiestādēm par šo kukuli jau 2016.gadā.
Njeto ieņēma prezidenta amatu no 2012. līdz 2018. gadam.
Gusmana tiesas prāva Ņujorkā sākās novembrī.
Viņš tika notverts 2016. gada 8. janvārī Sinaloas štatā. Sešus mēnešus pirms tam Gusmans bija izbēdzis no Meksikas cietuma.
2017. gada janvārī Meksika izdeva Gusmanu ASV, izdarot to dienu pirms ASV prezidenta Donalda Trampa inaugurācijas.
Žurnālisti no tiesas nama ziņo, ka Njeto esot prasījis Gusmanam 250 miljonus ASV dolāru (218,8 miljonus eiro), bet vēlāk samierinājies ar 100 miljoniem dolāru.
Sifuentess apgalvo, ka nauda Njeto nodota 2012.gada oktobrī Mehiko, bet prezidenta amatā Njeto stājās decembrī.
Sifuentess tika aizturēts 2013. gadā un vēlāk izdots ASV, kur atzinās narkotiku kontrabandā, panākot vienošanos ar prokuratūru.
Njeto viņa sacīto par kukuli vēl nav komentējis, bet iepriekš ir noraidījis Gusmana tiesas prāvā izskanējušos apgalvojumus par korupciju.
Tiek uzskatīts, ka Gusmans vadīja Sinaloas karteli, ko ASV uzskata par lielāko narkotiku karteli pasaulē. Taču Gusmana advokāts tiesā apgalvoja, ka karteļa patiesais vadītājs ir Ismaels Majo Sambada.
Viņam esot izdevies izvairīties no notveršanas, piekukuļojot visu Meksikas valdību, tostarp Njeto un bijušo prezidentu Felipi Kalderonu.
Novembrī kāds cits Sinaloas karteļa loceklis tiesā liecināja, ka 2005. gadā kukuli saņēmusi persona, kas pašreiz strādā pie Meksikas prezidenta Andresa Manuela Lopesa-Obradora.
Vecsčekists