Turklāt politiskajiem spēkiem nav ļauts saņemt ārvalstu finansējumu vai piederēt pie ārvalstu partijām. Partiju dibināšanai nepieciešami vismaz 250 biedri, bet politisko organizāciju izveidošanai - 100 biedri.
Lībijas Vēlēšanu komisija aprīlī brīdināja, ka tuvākajā laikā jāpieņem likums par politisko partiju veidošanas procesu, lai jūnijā iecerētās vēlēšanas varētu noritēt, kā plānots.
Taču vēl pirms šī likuma pieņemšanas pēdējo mēnešu laikā nodibināti desmitiem partiju, kuras plāno startēt gaidāmajās nacionālās sapulces vēlēšanās. Nacionālajai sapulcei būs jāpieņem konstitūcija un jāapstiprina otrā pagaidu valdība.
120 likumdevēju vietas sapulcē būs atvēlētas neatkarīgajiem kandidātiem, bet politiskās organizācijas sacentīsies par atlikušajām 80 vietām.
Pērn gāztā un nogalinātā diktatora Muamara Kadafi valdīšanas laikā politiskās organizācijas Lībijā bija aizliegtas. Kopš tā dēvētā arābu pavasara sākuma vēlēšanās šajā reģionā dominējuši islāmisti. Līdzīgs iznākums jūnijā gaidāms arī Lībijā.
Lībijas Musulmaņu brālība gan paziņojusi, ka tā vēlēšanās tieši nepiedalīsies, bet tā vietā pievērsies sabiedrības attīstībai. Organizācijas biedri tikmēr tiek mudināti veidot partijas.