Pēc tam, kad ASV deva raķešu triecienu Asada režīma, kuru atbalsta Krievija, spēku aviobāzei, Krievijas un ASV attiecības sasniegušas, iespējams, pašu zemāko punktu kopš aukstā kara beigām.
Dienu pirms sarunām Baltais nams atklāti norādīja, ka Krievija līdzdarbojas Sīrijas režīmam, lai palielinātu neskaidrību par to, kurš veica uzbrukumu ar ķīmiskajiem ieročiem, kā rezultātā dzīvību zaudēja 89 cilvēki un vēl daudzi smagi saindējās. Savukārt Kremlis atbildēja ar norādēm, ka ASV arī 2003.gadā karaspēka ievešanu Irākā attaisnoja ar Huseina režīma rīcībā it kā esošiem ķīmiskajiem ieročiem.
Trešdien tiekoties ar Tilersonu, Lavrovs norādījis, ka "ir fundamentāli svarīgi, lai šāda rīcība neatkārtotos". Lavrovs arī esot neapmierināts ar neskaidriem signāliem un skaidrojumiem no ASV puses saistībā ar notikušo. Kamēr ASV vēstniece ANO norādījusi, ka Asadam "nav vietas Sīrijas politiskajā nākotnē", Tilersona nostāja bijusi nedaudz pielaidīgāka. "Būšu atklāts - mums ir daudz jautājumu saistībā ar divdomīgām un pretrunīgām idejām, ko paudusi Vašingtona," izteicies Lavrovs. Viņš arī kritizējis Tilersona otrdien pausto, proti, ka Krievijai jāizvēlas - vai nu tā ir kopā ar ASV un Rietumvalstīm pret Asada režīmu, vai ir pret ASV un Rietumvalstīm.
Tilersona paziņojumi, atklājot tikšanos, bija ieturēti diplomātiskākā manierē, norādot, ka "ASV cer ieviest skaidrību kopēju interešu jautājumos", kā arī norādīja, ka nepieciešams skaidri noformulēt viedokli jautājumos, kur abām valstīm ir krasi pretēji uzskati, lai "labāk izprastu, kāpēc šīs atšķirības pastāv un kādas ir iespējas attiecību plaisu šajos jautājumos mazināt."
Jāatgādina, ka ASV Asada režīmu vaino ķīmisko ieroču pielietošanā pret civiliedzīvotājiem, savukārt Krievija atbalsta Asadu un pārstāv versiju, ka indīgā gāze izplatījusies, Asada spēku lidmašīnām sabombardējot ieroču noliktavas. Gan Rietumvalstis, gan Turcija šai versijai netic.
Draņķīgajam sunim ir
Jobčiks un Kokoška
OSKARS