Avīze atsaucas uz vārdā nenosauktiem avotiem, ka ASV sūtnim likts parakstīt solījumu apmaksāt ārstēšanas rēķinu, pirms 2017. gadā Savienotajām Valstīm tika atļauts Vormbīru aizvest no Phenjanas.
Sūtnis parakstījis solījumu, vadoties pēc prezidenta Donalda Trampa instrukcijām, raksta avīze. Nav skaidrs, vai rēķins ticis apmaksāts, norāda Washington Post.
22 gadus vecais Vormbīrs nomira 2017. gada jūnijā dažas dienas pēc tam, kad viņš komas stāvoklī tika nogādāts atpakaļ ASV. Ziemeļkorejā viņš ieslodzījumā pavadīja 17 mēnešus.
Tramps pagājušajā mēnesī paziņoja, ka uzskata Ziemeļkoreju par vainīgu Vormbīra nāvē pēc viņa spīdzināšanas ieslodzījumā, bet tiešā veidā nevainoja Kimu Čen Unu.
Tramps izpelnījās kritiku, kad februārī samitā ar Kimu Vjetnamā reportieriem izteicās, ka ticot Kima apgalvojumiem. Kims izteicies, ka neesot zinājis par Vormbīra spīdzināšanu ieslodzījuma laikā.
Virdžīnijas Universitātes students Vormbīrs 2016. gada janvāra sākumā tika apcietināts, kad mēģināja atstāt Ziemeļkoreju. Students vēlāk atzinās, ka bija paņēmis politiska satura plakātu no tikai personālam paredzētas zonas Phenjanas viesnīcā.
Vormbīrs 2016. gada februāra beigās reportieru un diplomātu priekšā Phenjanā raudot lūdza apžēlošanu un sacīja, ka ir izdarījis "lielāko kļūdu savā mūžā". Saskaņā ar Ziemeļkorejas valsts mediju ziņām Vormbīrs sacīja, ka nozagt plakātu viņam uzdevusi kāda metodistu baznīcas locekle Ohaio štata Vaiomingas pilsētā, kas gribējusi to kā trofeju.
2016. gada martā tiesa viņam piesprieda 15 gadus spaidu darbos par propagandas plakāta noņemšanu, kas tika traktēta kā naidīga rīcība pret Ziemeļkoreju.
Vormbīrs komā atradās vairāk nekā gadu un nebija pie apziņas arī atbrīvošanas brīdī. Pēc viņa repatriācijas ārsti paziņoja, ka Vormbīram ir smagi smadzeņu bojājumi, tomēr nav zināms, kas tos izraisījis.
Vecsčekists
Jurij