Vairāk inficējas
Britu sabiedrības veselības pētnieki, analizējot datus par Covid-19, secinājuši, ka ieceļotājiem no Bangladešas un viņu pēctečiem ir par 50% lielāka iespēja nomirt no koronavīrusa izraisītām komplikācijām. Savukārt cilvēkiem ar ķīniešu, indiešu, pakistāņu vai Karību reģiona izcelsmi palielinātais risks svārstās robežās no 10 līdz 50%. Britu tumšādaino kopienu pārstāvjiem ir vairāk nekā divas reizes lielāka iespēja iegūt jauno vīrusu, ja salīdzina ar baltādainajiem Lielbritānijas iedzīvotājiem. "Mums ir ļoti daudz darāmā, lai saprastu, kas ir galvenie faktori šādiem radītājiem, kas ir galvenie riska faktori un ko mēs varam darīt, lai situāciju uzlabotu," otrdien parlamentā sacīja veselības ministrs Mets Henkoks.
Lai arī ziņojumā ir teikts, ka nepieciešami tālāki pētījumi, secināts, ka tumšādainie un citu etnisko minoritāšu pārstāvji biežāk dzīvo kopā ar vairāk cilvēkiem mazākās dzīvesvietās un tādējādi ir pakļauti augstākam inficēšanās riskam. Mirstība varētu būt saistīta ar valodas prasmju trūkumu, nabadzību un dažādām blakus slimībām. Bangladešas un Pakistānas izcelsmes iedzīvotājiem, salīdzinot ar baltajiem britiem, esot paaugstināts sirds slimību risks. Savukārt Āfrikas un Karību reģiona ieceļotājiem un to pēctečiem biežāk ir novērojams izteikti paaugstināts asinsspiediens.
Tomēr viens no pētījuma autoriem – veselības eksperts Džons Ņūtons – ir aicinājis cilvēkus un sabiedriskās veselības uzraugus "nesteigties ar secinājumiem un neieviest risinājumus, kas neatbilst datiem".
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 4. jūnija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
trusis nejaukais
virgo
meh