Ķīnas kompartijā ir pārstāvēts plašs sabiedrības spektrs no uzņēmējiem līdz studentiem, tomēr daudzi biedri tai ir pievienojušies statusa un sakaru, nevis politiskās lojalitātes dēļ.
Džans publikācijā brīdina, ka "partijas biedru skaita vērienīgs pieaugums partijai rada lielas briesmas". "Radīt mehānismu, lai apturētu partijas biedru dalību organizācijā, ir galvenā prioritāte partijas veidošanai jaunajā laikmetā," uzskata profesors.
Padomju kompartijā, kad tā nāca pie varas, bija 240 000 biedru, un 19 miljoni, kad tā varu zaudēja, atgādina Džans, to dēvējot par traģisku mācību tam, kas notiek, kad partija izaug pārāk liela "bez spēcīga mehānisma, kā apturēt partijas biedru dalību organizācijā". Viņš ierosināja biedru skaitu samazināt līdz 51 miljonam, nodalot "sagatavošanās" un "goda" biedrus. Gadu gaitā vieglie iestāšanās kritēriji un vājā uzņemto biedru pārraudzība ir novedusi pie tā, ka "dažu biedru pārliecība ir nestabila, viņu mērķu apziņa ir trausla", skaidroja profesors. Turklāt partijas vara ir piesaistījusi "visa veida cilvēkus, arī dažādus spekulantus, kas "valdošās partijas biedra titulu" cenšas izmantot saviem personīgajiem mērķiem", norādīja Džans.
Nācis pie varas, jaunas kompartijas līderis Sji Dzjiņpins brīdinājis, ka sazēlušās oficiālās korupcijas dēļ partijai draud iziršana. Viņš un pārējie jaunās vadības locekļi sākuši plaši izreklamētu kampaņu, lai samazinātu valsts izdevumus un izveidotu ciešākus sakarus ar parastajiem pilsoņiem.