Komunistiskās jaunatnes savienība (ĶKJS) līdz šim kalpojusi par atspēriena punktu to jauniešu iekļūšanai politikā, kas nav ietekmīgu amatpersonu atvases.
No ĶKJS rindām nākuši vairāki komunistiskās valsts augstākie līderi, tostarp pašreizējā prezidenta Sji Dzjiņpina priekštecis Hu Dzjiņtao, kā arī pašreizējais premjers Li.
Šobrīd no ĶKJS rindām nākušie funkcionāri tiek uzskatīti par vadošo Komunistiskās partijas frakciju.
Partijas Centrālā komiteja publiskojusi plānu, kas paredz samazināt ĶKJS Centrālkomitejas un provinču komiteju personālsastāvu, daļu no tā nosūtot uz "jomām, kas tieši kalpo valsts jaunatnei", vēsta mediji.
ĶKJS amatpersonām lielāko daļu sava laika jāvelta darbam ar jaunatni un jāmudina to "ieklausīties partijā un sekot partijai", teikts dokumentā.
2015.gada beigās ĶKJS rindās skaitījās 87 miljoni biedru, un tādējādi partijas jaunatnes organizācija ir aptuveni tikpat liela kā pati Komunistiskā partija.
Pazīmes par vēlmi mazināt ĶKJS ietekmi bija vērojamas jau vairākus mēnešus, atzīst eksperti, norādot uz pastāvīgu kritikas straumi, ko partija vērsusi pret savu jaunatnes organizāciju.
"Sji Dzjiņpinam nepatīk visa jaunatnes savienības frakcija, tāpēc nepieciešams pašreizējo premjerministru Li Kecjanu nobīdīt malā, marginalizēt," norāda Honkongas Ķīniešu universitātes politikas zinātnes eksperts Villijs Lams.
Viņš piebilst, ka Sji dara visu, lai mazinātu ĶKJS ietekmi, jo tajā saskata "reālo un potenciālo ienaidnieku" perēkli.
ĶKJS dibināta 1920.gadā ar mērķi izplatīt komunistisko ideoloģiju jaunatnes vidū, un par tās biedriem var būt jaunieši vecumā no 14 līdz 28 gadiem.
Sji vēl pagājušā gada jūlijā kritizēja ĶKJS līderus kā pārāk "aristokrātiskus", lai gan pats prezidents nācis no tā dēvētās sarkanās aristokrātijas aprindām.
Aprīlī Komunistiskās partijas Disciplinārās inspekcijas centrālkomiteja paziņoja, ka ĶKJS vadība aizmirsusi savu galveno uzdevumu - ievadīt jaunatni komunistiskajā ideoloģijā.