Jāatgādina, ka Japānas valdība pirmdien apstiprināja lēmumu par šo salu iegādi. Tokija tās dēvē par Senkaku salām. Kā vēsta Japānas mediji, Tokija privātā īpašumā esošās salas iegādāsies par 2,05 miljardiem jenu (14,82 miljoniem latu). Oficiālais salu īpašnieks būs Japānas Krasta apsardze.
Reaģējot uz šo Japānas lēmumu, Pekina izsauca Japānas vēstnieku Ķīnā, lai paustu spēcīgu protestu pret šādu Tokijas soli.
Pēc Japānas paziņojuma par salu iegādi Ķīnas premjerministrs Veņs Dzjabao uzsvēra, ka teritoriālajā strīdā ar Tokiju par šo salu piederību Pekina "nekad nepiekāpsies ne par collu". "Djaoju salas ir Ķīnas teritorijas sastāvdaļa. Jautājumos attiecībā uz suverenitāti un teritoriju Ķīnas valdība un tauta nekad nepiekāpsies ne par collu," paziņoja premjers.
Tokijas un Pekinas starpā vairākkārt izraisījušās domstarpības par to, kurai no tām pieder neapdzīvotās, bet stratēģiski svarīgās salas Austrumķīnas jūrā starp Taivānu un Japānu. Salas atrodas aptuveni 200 kilometru attālumā no Taivānas un 2000 kilometru attālumā no Tokijas.