"Ķīna iestājas pret Ziemeļkorejas kodolieroču un raķešu izstrādes procesu un iestājas pret jebkādu rīcību, kas rada spriedzi Korejas pussalā," viņš pavēstīja reportieriem pēc tikšanās ar Dienvidkorejas un Japānas ārlietu ministriem.
"Ķīna iestājas pret ikvienu darbību, kas pārkāpj ANO Drošības padomes 2270.rezolūciju," uzsvēra ministrs, norādot uz martā pieņemto rezolūciju, kurā nosodīti Phenjanas radītie militārie draudi, tostarp raķešu izmēģinājumi.
Dienvidkoreja un Japāna regulāri nosoda Phenjanu par tās raķešu un kodolizmēģinājumiem. Abas valstis uzskata, ka Pekina izdara pārāk mazu spiedienu uz Ziemeļkoreju, kas ekonomiski ir ļoti atkarīga no Ķīnas.
Jau vēstīts, ka Ziemeļkoreja trešdien izmēģināja ballistisko raķeti, palaižot to no zemūdenes savas austrumu piekrastes tuvumā.
Raķete tika palaista no zemūdenes Austrumu jūrā (Japāņu jūrā), savā paziņojumā informēja Dienvidkorejas armijas ģenerālštābs. Paziņojumā nebija sniegta detalizētāka informācija un netika izteikts spriedums par to, vai šis izmēģinājums bijis veiksmīgs.
Japānas premjerministrs Sindzo Abe paziņoja, ka no zemūdenes palaistā Ziemeļkorejas ballistiskā raķete nonākusi Japānas “pretgaisa aizsardzības identifikācijas zonā” un tas noticis pirmoreiz.
Dažas dienas pirms šī izmēģinājuma Ziemeļkoreja draudēja veikt kodoltriecienu, atbildot uz Dienvidkorejas un ASV ikgadējo militāro mācību sākumu. Šajos manevros piedalās desmitiem tūkstoši Dienvidkorejas un ASV karavīru.
Seula un Vašingtona uzstāj, ka šīm mācībām ir tikai aizsardzības raksturs, bet Phenjana tās uzskata par tīši provokatīvām.
Ziemeļkoreja ir veikusi vairākus, no zemūdenēm palaistu, ballistisko raķešu izmēģinājumus ar dažādu veiksmes pakāpi.
Ziemeļkoreja mēģina attīstīt šīs raķetes, lai tās varētu izmantot kodoltriecienu veikšanai.
Pašreizējās ANO rezolūcijas aizliedz Ziemeļkorejai izmēģināt ballistisko raķešu tehnoloģiju.