Atbilstošī K. Tokajeva vārdiem, 1992.gadā tikusi saņemta valsts prezidentam Nursultanam Nazarbajem adresēta M. Kadafi vēstule, kurā viņš solījis „piešķirt daduzmiljardu palīdzību” kodolarsenālu saglabāšanai, tomēr Kazahstānas prezidents nav atbalstījis Lībijas līdera iniciatīvu.
K. Tokajevs arī atzīmēja, ka „būtu ieteicams nodot atklātībai vēstules saturu, kas glabājas arhīvos, lai laikabiedri un politiķu un zinātnieku nākamās paaudzes varētu labāk saprast tā sarežģītā laika posma dinamiku”.
Kā zināms, padomju laika posmā tieši tagadējās Kazahstānas teritorijā esošajā Semipalatinskas poligonā atradās tā laika modernākie padomju kodolieroči. No 1949. līdz 1989.gadam poligonā arī tika veikts ne mazāk par 468 kodolizmēģinājumiem, kuru laikā tika uzspridzināts vismaz 616 atombumbu un kodoltermisko iekārtu. 1991. gada 29.augustā Kazahstānas varas iestādes pieņēma lēmumu slēgt Semipalatinskas kodolpoligonu.
Jāatgādina, ka M. Kadafi 2011. gada 20. oktobrī nogalināja Lībijas nemiernieki. Par to, ka Džamahirijas līderis savas atrašanās pie varas gados varēja nodarboties ar kodolieroču izstrādāšanu, vairākkārt izteikušies rietumvalstu eksperti, tomēr apstiprinājums šādiem apgalvojumiem nav atrasts.