Pagājušajā gadā likumā veikti labojumi, kas paredzēja - izvarotājs savu upuri drīkstēja apprecēt vien tādā gadījumā, ja meitene bija vecumā no 15 līdz 18 gadiem, kā arī iekļaujot panta par izvarošanu kontekstā visnotaļ mulsinošu atrunu, proti, uzbrucējs un upuris drīkst precēties, ja "aktam bija abpusēja piekrišana".
Februārī Tiesiskuma uzlabošanas karaliskā komisija ierosināja, ka likuma pants jāatceļ pavisam, ko apsveica cilvēktiesību aktīvisti, kas to nodēvēja par "sapņa piepildīšanos".
Jāatgādina, ka nereti Jordānijā, kas ir musulmaņu valsts, izvarošanas upuru ģimenes pašas izdara spiedienu, lai izvarotā meitene apprecētu uzbrucēju, tādējādi rūpējoties par "ģimenes labā vārda saglabāšanu". Tā notika ar kādu sievieti, kuru 20 gadu vecumā sazāļoja un izvaroja viņas 55 gadus vecais priekšnieks. Meitene sūdzējusies par galvassāpēm, un priekšnieks viņai piedāvājis divas tabletes, sakot, ka tās remdēs sāpes.
"Neatceros, kas notika tālāk. Pamodos kaila un izvarota," meitene klāstījusi sieviešu tiesību aktīvistu grupai Equality Now, un norādījusi, ka nav varējusi savai ģimenei atklāt notikušo, līdz uzzināja, ka ir stāvoklī. Uzbrucējs viņai piedāvājis precēties saskaņā ar 308.panta nosacījumiem, uz ko uzstājusi arī meitenes ģimene, lai izvairītos no "krišanas negodā". Meitenei šī likuma panta ietvaros viedokli neviens neprasīja.
Pēc pozitīvā sprieduma aktīvisti sarosījušies arī Libānā, protestā pret līdzīgu likumu šajā valstī izkarinot kāzu kleitas Beirūtās piekrastes rajonā. Līdzīgi panti likumdošanā likvidēti Marokā, Ēģiptē, Etiopijā, un pašlaik izvērtēšanas procesā ir līdzīgs likuma pants Bahreinā.