Ahalajam, kurš šobrīd atrodas pirmstiesas apcietinājumā, jau izvirzītas apsūdzības par dienesta pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu. Jaunās apsūdzības saistītas ar necilvēcīgu izturēšanos pret vairākiem karavīriem, kuri 2010.gadā tika fiziski un verbāli aizskarti un pēcāk uz 36 stundām ieslēgti vannas istabā, nenodrošinot tos ar pārtiku. Ahalajam iepriekš jau uzrādītas apsūdzības citā lietā par cilvēka turēšanu nebrīvē un viņa aizvainošanu. Šis incidents noticis 2011.gada septembrī. Eksministrs apsūdzēts arī par karavīru tiesību pārkāpumu šā paša gada oktobrī.
Arī armijas štāba priekšniekam Giorgijam Kalandadzem kopā ar Ahalaju uzrādītas apsūdzības par dienesta pilnvaru pārsniegšanu saistībā ar karavīru aizskaršanu 2011.gada oktobrī. Kalandadze atbrīvots pret drošības naudu. Abi apsūdzētie noliedz savu vainu. "Tas, kas ar mani notiek, neapšaubāmi ir politisks process, kam nav nekādas saistības ar taisnīgumu," Ahalajs pirmdien pavēstīja Gruzijas ziņu aģentūrai.
Gruzijas jaunā valdība, kas tika izveidota pēc koalīcijas Gruzijas sapnis uzvaras parlamenta vēlēšanās, solījusi izskatīt aizdomas par prezidenta Mihaila Saakašvili valdības pieļautajiem pārkāpumiem, taču paudusi apņemšanos arī nerīkot bijušo amatpersonu "raganu medības". Taču Saakašvili izteicis pārliecību, ka uzsāktais process ir politizēts.
Satraukumu par notiekošo Gruzijā pirmdien pauda arī NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens. Viņš atzina, ka ir "ārkārtīgi satraukts par pavērsieniem, ko esam pieredzējuši [kopš vēlēšanām], arī saistībā ar nesenajiem politisko oponentu arestiem Gruzijā". Savukārt Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žozē Manuels Barrozu mudinājis Gruzijas premjerministru Bidzinu Ivanišvili nepieļaut selektīvus tiesu procesus Gruzijā.