Vienlaikus asteroīds nebūs redzams pat ar binokļu palīdzību, tā novērošanai būs nepieciešams speciāls aprīkojums, norāda NASA. Zinātnieki cer, ka asteroīda maksimālās pietuvošanās Zemei brīdī viņi spēs iegūt augstas izšķirtspējas fototattēlus, lai detalizēti izpētītu debess ķermeņa virsmas īpašības. Tāpat tiks mēģināts fiksēt precīzus asteroīda izmērus, formu un griešanās ātrumu. Pētnieki uzskata, ka šie dati palīdzēs NASA speciālistiem noskaidrot asteroīda izcelsmi, tāpat jauniegūto informāciju varēs izmantot citu asteroīdu izpētei.
Nosaukums 1998 QE2 asteroīdam tika piešķirts „par godu” gadam, kad tas tika atklāts. Asteroīdu 1998. gada augustā atklāja Masačūsetas Tehnoloģiskā institūta astronomi. Savukārt par to, ka asteroīdam ir savs „mēness”, kļuva zināms tikai pirms dažām dienām, kad ASV Goldstounas radioobservatorijas zinātniekiem izdevās uzņemt asteroīda un tā pavadoņa video.
Jāpiebilst, ka zinātnieki nešaubās – nekādus draudus Zemei debess ķermenis nerada. „Par laimi, šāda izmēra objekti saduras ar Zemi vidēji reizi četros miljonos gadu,” televīzijas kanāls Sky News citē Alanu Ficsimonu no Karalienes universitātes Belfāstā astrofizikas centra.