Apvērsuma sarīkotāji savā kontrolē bija pārņēmuši nacionālo raidorganizāciju, kurā arī nolasīja paziņojumu par "nacionālās atjaunošanas padomes" dibināšanu.
Gabonas galvaspilsētas Libervilas ielās bija izbraukušas bruņumašīnas un tanki.
Oficiāli valsts galva ir Ali Bongo, kurš prezidenta amatā ir kopš 2009. gada. Pirms tam valsti vadīja viņa tēvs Omārs Bongo. Ali Bongo ar nelielu balsu pārsvaru amatā tika pārvēlēts 2016. gadā vēlēšanās, ko pavadīja gan vardarbība, gan apsūdzības par rezultātu viltošanu.
Militāristi izmantoja brīdi, kad Gabonas sabiedrībā valda neskaidrība par to, cik patiesībā šobrīd noturīga ir prezidenta vara - viņš oktobrī cieta no insulta un tika pārvests uz Maroku ārstēties, kur atrodas aizvien. Baumas par savu kritisko veselības stāvokli Bongo mēģināja kliedēt televīzijā pārraidītā Jaunā gada uzrunā, kur apgalvoja, ka jūtas labi. Varu sagrābušie militāristi paziņoja, ka "prezidenta mēģinājums licis vilties un izskatījās vien pēc neatlaidīgiem centieniem ar visiem līdzekļiem turēties pie varas".
"Paziņojums tikai pastiprināja šaubas par viņa spēju pildīt prezidenta pienākumus," skaidroja viens no apvērsuma rīkotāju līderiem leitnants Kellijs Ondo Obiangs. Viņš mudināja visus jaunos cilvēkus "ņemt likteni savās rokās".
Apvērsuma rīkotāji instruēja karavīrus pārņemt kontrolē visu Gabonas transporta sistēmu, munīcijas noliktavas un lidostas.
Nu Gabonas valdības preses pārstāvis paziņojis, ka politiskā situācija valstī pēc militārā apvērsuma mēģinājuma tiekot kontrolēta. No pieciem apvērsuma sarīkotāju līderiem četri jau noķerti, bet piektais vēl tiekot meklēts.
(papildināta ar informāciju par apvērsuma izgāšanos)
Tavs vārds
x
:)