Kā uzsvērusi OECD, pašreizējā nodokļu iekasēšanas sistēma interneta laikmetā kļuvusi neefektīva un tās saglabāšanā vairs nav ieinteresētas nedz bagātās, nedz nabadzīgās valstis. Šis jautājums īpaši aktualizējies ekonomisko grūtību laikā, kad valstu valdībām ir svarīgi atrast visus iespējamos ceļus budžeta ieņēmumu palielināšanai.
OECD iesaka izveidot pārnacionālu regulēšanas sistēmu, kas atturētu kompānijas izmantot dažādas shēmas, piemēram, reģistrēšanos trešajās valstīs, lai pēc iespējas izvairītos no nodokļu nomaksas. Tuvākajos divos gados organizācija sola izstrādāt konkrētas rekomendācijas attiecībā uz grozījumiem likumdošanā.
Pēdējo mēnešu laikā dažādu formāli likumīgu, bet apšaubāmu metožu sakarā uzmanības centrā nonākušas vairākas milzīgas kompānijas, tostarp "Google", "Amazon" un "Starbucks".
G20 valstu finanšu ministri sestdien savā apspriedē Maskavā pilnībā apstiprinājuši OECD piedāvāto rīcības plānu. Kā uzsvērts viņu paziņojumā, lai nodrošinātu fiskālo ilgtspēju, sekmētu ekonomikas izaugsmi un gādātu par attīstības valstu finansiālās izaugsmes potenciālu, ir ārkārtīgi svarīgi panākt, ka visi nodokļu maksātāji godīgi samaksā savu nodokļu daļu.
Ministri gan nav norādījuši šā plāna īstenošanas galīgo termiņu. Vienlaikus viņi pauduši viedokli, ka valstīm tajā būtu jāiesaistās brīvprātīgā kārtā.
Apspriedē Maskavā G20 finanšu ministri arī atzinuši, ka globālās ekonomikas atveseļošanās šobrīd ir pārāk trausla un nevienmērīga un daudzās valstīs valda ļoti liels bezdarbs.
Viņi vienojušies lielāko uzmanību pievērst izaugsmes un nodarbinātības veicināšanai un vairs ne tik lielu - fiskālās disciplīnas uzraudzīšanai.