Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +1 °C
Apmācies
Svētdiena, 24. novembris
Velta, Velda

Eštone: Sarunas ar Ukrainu turpināsies arī pēc sprieduma pasludināšanas Timošenko lietā

Eiropas Savienības (ES) un Ukrainas sarunas par tirdzniecību un sadarbību turpināsies, neraugoties uz Briseles paustajām bažām attiecībā uz bijušās premjerministres un opozīcijas līderes Jūlijas Timošenko tiesas prāvu, pirmdien apliecināja ES augstākā ārlietu pārstāve Ketrina Eštone. Ar šādu paziņojumu augstā amatpersona nākusi klajā pēc bloka dalībvalstu ārlietu ministru sanāksmes.

Jāatgādina, ka otrdien, visticamāk, tiks nolasīts spriedums amata pilnvaru pārsniegšanā apsūdzētajai Timošenko.

Kā atzīst Eštone, "nav nekāds pārsteigums, ka ministri pauda dziļu satraukumu par gaidāmo spriedumu", kam būs ietekme uz "politisko procesu". "Lai arī kas notiktu Ukrainā, tas tiks ņemts vērā," brīdināja ES augstākā ārlietu pārstāve.

Ukrainas prokuratūra, kas pieprasījusi apsūdzētajai brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem, uzskata, ka, 2009. gadā ar Maskavu noslēdzot Kijevai neizdevīgo vienošanos par dabasgāzes piegādēm, Timošenko valstij nodarījusi zaudējumus vairāk nekā 1,5 miljardu grivnu (96,75 miljonu latu) apmērā.

Brisele vairākkārt paudusi bažas par bijušās premjerministres tiesāšanu, un ES vēstnieks Kijevā atzinis, ka šādas apsūdzības Eiropas tiesās nevarētu tikt izvirzītas, jo apsūdzētā netiek turēta aizdomās par korupciju.

"Notiesājošs spriedums nopietni apdraudētu Ukrainas cerības šogad noslēgt sadarbības līgumu ar Eiropas Savienību, kas būtu pirmais solis tuvāk tās nospraustajam mērķim par dalību blokā," brīdina Itālijas ārlietu ministrs Franko Fratīni. "Politiskām paraugprāvām Eiropā nav vietas," piebalso viņa zviedru kolēģis Karls Bilts.

Brisele šobrīd ar Kijevu risina sarunas gan par sadarbības līgumu, gan brīvās tirdzniecības līgumu. Kā atzīst kāds vārdā neminēts ES diplomāts, ja Timošenko tiks notiesāta, "būs ļoti grūti izvairīties no kavēšanās" šo līgumu noslēgšanā.

Savukārt kāds cits diplomāts pavēstīja, ka ES lielvaras Vācija un Francija aicinājušas ieņemt stingru nostāju cilvēktiesību jautājumā, turpretī citas dalībvalstis, tostarp Lielbritānija un Austrumeiropas valstis, izteikušas atbalstu pieļāvīgākai pozīcijai.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits