Nelegāla un neilgtspējīga savvaļas dzīvnieku tirdzniecība, kā arī mežu un citu ekosistēmu izpostīšana ir galvenais iemesls pieaugošajam skaitam slimību, kas no savvaļas dzīvniekiem pāriet uz cilvēkiem.
Organizāciju līderi pieprasa zaļu un veselīgu atveseļošanos no jaunā koronavīrusa pandēmijas, reformējot destruktīvo lauksaimniecību un neilgtspējīgo uzturu.
Trešdien publicētajā PDF ziņojumā teikts, ka "jaunu slimību veidošanās risks nākotnē ir lielāks kā jebkad agrāk, tas savukārt var radīt postījumus veselībai, ekonomikai un globālajai drošībai." Pasaules vadošie bioloģiskās daudzveidības eksperti informē, ka nākotnē iespējami vēl nāvējošāku slimību uzliesmojumi, ja vien strauji netiks apturēta dabas iznīcināšana.
"Mēs esam redzējuši, ka gadu gaitā ir parādījušās daudzas slimības, piemēram, Zikas vīruss, AIDS, SARS, Ebolas vīrusslimība. Visas šīs slimības ir cēlušās no dzīvnieku populācijām, kas nonākušas zem spēcīga vides spiediena," sacīja ANO konvencijas par bioloģisko daudzveidību vadītāja Elizabete Maruma Mrema, PVO vides un veselības direktore Marija Neira un PDF starptautiskais vadītājs Marko Lambertini.
Viņi izsaka arī satraukumu, ka "Covid-19 mums ir devis iemeslu, lai dabu aizsargātu, taču mēs redzējām, ka notiek pretējais. [..] Ir parādījušies satraucoši ziņojumi par pastiprinātu malumedniecību, nelikumīgu mežizstrādi un meža ugunsgrēkiem. Daudzas valstis samazina finansējumu dabas saglabāšanai. Tas viss notiek laikā, kad mums to vajag visvairāk."
PDF ziņojumā ir secināts, ka galvenie slimību (no dzīvniekiem uz cilvēkiem) iemesli ir dabas iznīcināšana, lauksaimniecības un lopkopības intensificēšana, kā arī augsta riska savvaļas dzīvnieku tirdzniecība un patēriņš.
Ziņojumā teikts, ka 60-70% jauno slimību, kas radušās cilvēkiem kopš 1990. gada ir cēlušās no savvaļas dzīvniekiem.
Šajā pašā laika posmā ir izcirsti 178 miljoni hektāru meža.
Ziņojums aicina visu valstu valdības pieņemt likumus, lai novērstu dabas iznīcināšanu tirdzniecības dēļ. Kā arī aicina sabiedrību padarīt savu uzturu ilgtspējīgāku - liellopu gaļa, palmu eļļa un soja ir dažas no precēm, kas bieži saistītas ar mežu izciršanu. Zinātnieki uzskata, ka izvairīšanās no gaļas un piena produktiem ir nozīmīgākais veids kā samazināt savu ietekmi uz vidi.
dzelmiks
citu vidū
ļuļa