Diplomātiskais skandāls starp Kišiņevu un Maskavu izcēlās pirmdien, kad Moldovas ĀM informēja, ka par nevēlamām personām pasludināti pieci Krievijas vēstniecības darbinieki. Viņiem tika dotas 72 stundas laika, lai pamestu Moldovu. Ministrija neatklāja izraidīto diplomātu identitāti un iemeslu, kāpēc viņiem bija jāatstāj valsts.
Moldovas un Krievijas mediji vēsta, ka viens no izraidītajiem vēstniecības darbiniekiem ir militārā atašeja palīgs Aleksandrs Grudins, kurš bijis iesaistīts spiegošanas skandālā. Martā Moldovas varasiestādes arestēja bijušo parlamenta deputātu Juriju Bolbočanu, kuram izvirzītas apsūdzības dzimtenes nodevībā un spiegošanā. Moldovas prokuratūra apgalvo, ka Bolbočans Grudinam nodevis slepenu informāciju. Par saviem pakalpojumiem ekspolitiķis saņēmis vismaz 100 tūkstošus dolāru (89 tūkstoši eiro) skaidrā naudā.
Moldovas premjers Filips paziņojis, ka ĀM savu lēmumu pieņēmusi, balstoties uz specdienestu piegādātu informāciju. Viņš neprecizēja, kas tā bijusi par informāciju, bet norādīja, ka vēlas cieņpilnāku Maskavas attieksmi pret Moldovu. "Mēs darīsim visu iespējamo, lai attiecības ar Krieviju būtu labas," viņu citē Gazeta.ru. "Bet mēs arī vēlamies, lai viņi pret mums izturētos ar cieņu, neraugoties uz to, ka esam neliela valsts."
Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 1. jūnija, avīzē Diena!