Seula uzsvēra, ka ceremonija neievadīs praktiskus darbus un ir tikai "apņemšanās izpausme", piebilstot, ka atjaunošanas darbi būs atkarīgi no "progresa Ziemeļkorejas denuklearizācijā un apstākļiem, kas saistīti ar sankcijām".
Ziemeļkorejas augsta ranga amatpersona, kas piedalījās ceremonijā Kesonas dzelzceļa stacijā Ziemeļkorejā, savukārt sacīja, ka Dienvidkorejai jāpārstāj atbalstīt ASV nostāja par sankciju saglabāšanu pret Ziemeļkoreju.
"Ja Dienvidkoreja turpinās lūkoties apkārt, pārbaudot kāda cita viedokli, un turpinās svārstīties, apvienošanos nekad neizdosies panākt," paziņoja Ziemeļkorejas amatpersona.
Dzelzceļa un ceļu savienošana ir viens no pasākumiem divpusējo attiecību uzlabošanā, par ko septembrī vienojās Dienvidkorejas prezidents Muns Džē Ins un Ziemeļkorejas līderis Kims Čen Uns.
Pastāvēja bažas, ka vilciens un citi materiāli, kas tika nogādāti Ziemeļkorejā ceremonijas vajadzībām, var tikt uzskatīti par Ziemeļkorejai piemēroto sankciju pārkāpumu, taču ANO Drošības padome atļāva izņēmumu.
Dienvidkoreja un Ziemeļkoreja šomēnes pabeidza kopīgās ceļu un dzelzceļa pārbaudes, kas veiktas nākotnes projekta vajadzībām.
Dienvidkorejā februārī notikušās ziemas olimpiskās spēles iezīmēja zināma atkušņa sākumu līdz šim izolācijā dzīvojušās Ziemeļkorejas attiecībās ar ārpasauli, arī kaimiņvalsti Dienvidkoreju un ASV.
ASV prezidents Donalds Tramps un Ziemeļkorejas līderis Kims Čen Uns samitā Singapūrā 12.jūnijā parakstīja kopīgu dokumentu, kurā Ziemeļkoreja apņēmusies "strādāt Korejas pussalas pilnīgas denuklearizācijas virzienā".
Taču kopš šī samita Vašingtonas un Phenjanas kodolsarunas ir iestigušas. ASV vēlas, lai Ziemeļkoreja veic detalizētu kodolobjektu un raķešu objektu uzskaitījumu, kas potenciālās vienošanās ietvaros tiktu inspicēti un demontēti, savukārt Ziemeļkoreja uzstāj, ka vispirms ir jāatceļ sankcijas.