Dienvidkorejas ārlietu ministre Kana Kjonvha trešdien sacīja, ka Seula apsver iespēju atcelt sankcijas, kas tika noteiktas pēc 2010. gada asiņainā uzbrukuma, kurā tika nogalināti 46 Dienvidkorejas jūrnieki.
Ministre skaidroja, ka tas varētu tikt darīts, lai sekmētu sarunas par Ziemeļkorejas kodolprogrammu.
Dienvidkorejas konservatīvie uz šo ieceri reaģēja ar sašutumu, un Ārlietu ministrija centās mazināt ministres izteikumu nozīmi, sakot, ka valdība sankciju revīziju "pilnā apjomā" vēl tikai sāks, un tas nozīmē, ka tuvākajā laikā lēmums nav gaidāms.
Apvienošanās ministrs Čo Mjungjons ceturtdien sacīja, ka par sankciju atcelšanu nav notikušas nopietnas diskusijas, turklāt to atcelšana būtu grūta, ja vien Ziemeļkoreja neatzīs atbildību par 2010. gada uzbrukumu.
Ziemeļkoreja līdz šim kategoriski noliegusi, ka tā būtu nogremdējusi karakuģi Cheonan.
Trampa izteikumos, kad viņš tika lūgts komentēt Kanas spriedumus, iezīmējās viedokļu nesakritība sabiedroto starpā jautājumā par tempu abu Koreju attiecību procesā, Vašingtonā pastāvot bažām, ka Phenjanas solījumos veikt denuklearizāciju nav vērojams pietiekams progress.
"Viņi to nedarīs bez mūsu apstiprinājuma," sacīja Tramps. "Viņi neko nedara bez mūsu apstiprinājuma."
Tramps skubinājis ASV sabiedrotos atstāt spēkā sankcijas, līdz Ziemeļkoreja nebūs denuklearizējusies.
Dienvidkorejā februārī notikušās ziemas olimpiskās spēles iezīmēja zināma atkušņa sākumu līdz šim izolācijā dzīvojušās Ziemeļkorejas attiecībās ar ārpasauli, arī kaimiņvalsti Dienvidkoreju un ASV.
Tramps un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns samitā Singapūrā 12.jūnijā parakstīja kopīgu dokumentu, kurā Ziemeļkoreja apņēmusies "strādāt Korejas pussalas pilnīgas denuklearizācijas virzienā".
Irlielāmērāticams