"Amnesty International", Human Rights Watch un četras citas organizācijas arī norādīja, ka nākamajam ANO ģenerālsekretāram ir jāpanāk masu vardarbības izbeigšana.
Cilvēktiesību aizstāvju astoņu punktu darba kārtība tika publiskota neilgi pirms ANO ģenerālsekretāra amata kandidātiem ir plānots uzrunāt Ģenerālo asambleju, iepazīstinot ar viņu plāniem un atbildot uz jautājumiem. Kandidāti uzrunas sāks otrdien.
Organizācijas paziņoja, ka jaunajam ģenerālsekretāram ir jāpanāk vienošanās par bēgļiem un migrantiem, tai skaitā par to godīgu pārvietošanas shēmu. Tās arī aicināja pilnībā pārskatīt par starptautisko migrāciju atbildīgo organizāciju darbību.
Visas sešas organizācijas aicināja kandidātus solīt censties viņu amata terminā laikā panākt nāvessoda aizliegšanu pēc tam, kad Amnesty International ir paziņojusi, ka izpildīto nāvessodu skaits pasaulē ir pieaudzis.
Cilvēktiesību aizstāvju organizācijas arī aicināja kandidātus iestāties par pilsonisko sabiedrību, apkarot diskrimināciju, nodrošināt dzimumu līdztiesību un stiprināt Starptautisko krimināltiesu.
Jaunajam ģenerālsekretāram arī jācenšas atrunāt ANO Drošības padomes pastāvīgās locekles no veto tiesību izmantošanas gadījumos, kad ar to tiek bloķēti centieni izbeigt vardarbību.
Astoņi ANO ģenerālsekretāra amata kandidāti no otrdienas sāks iepazīstināt ar saviem plāniem.