70% laikraksta pieder valstij, un valdības pārstāvji pirmdien akcionāru sapulcē nobalsoja par uzņēmuma likvidēšanu, lai gan mazākā akcionāru daļa un arodbiedrības iestājās pret laikraksta slēgšanu. "Divdesmit gados kopš demokrātijas atgriešanās mēs esam redzējuši laikrakstu La Nacion, kas joprojām pakļauts valdības varai. Mēs uzskatām, ka tas nav piemēroti un valdībai nevajag savu mediju izdevumu," norādīja valdības pārstāvis Andress Čadviks. Viņš pauda cerību, ka laikraksts turpinās darboties neatkarīgi no valdības.
Laikraksta žurnālistu arodbiedrība iestājās pret šādu lēmumu, norādot, ka La Nacion joprojām nes peļņu un līdz ar tā slēgšanu divas lielas privātas kompānijas kontrolēs 90% valstī esošo mediju. Žurnālistu arodbiedrība norādīja, ka līdz ar laikraksta slēgšanu nāksies atlaist 110 darbiniekus.
La Nacion tika dibināts 1917.gadā. Desmit gadus vēlāk to pārņēma valsts, kuras kontrolē tas atradās arī diktatora Augusto Pinočetas valdīšanas laikā no 1973. līdz 1990.gadam. La Nacion drukātā veidā pārstāja iznākt jau 2010.gadā, īsi pēc tam, kad prezidenta krēslā sēdās Sebastjans Pinjera, bet turpināja iznākt interneta versijā.