Laikraksts The Washington Post publicējis Trampa un Tērnbula 28.janvārī notikušās telefonsarunas atšifrējumu.
Tramps sarunā pauda nepatiku par iepriekšējā ASV prezidenta Baraka Obamas laikā noslēgto vienošanos, ka Savienotās valstis uzņems migrantus no Austrālijas migrantu aizturēšanas centriem.
"Tas mani nogalinās. Es esmu pasaules dižākais cilvēks, kas nevēlas ielaist cilvēkus valstī, un tagad piekrītu uzņemt 2000 cilvēku," sacīja Tramps, kurš šo vienošanos nodēvēja par stulbu, pretīgu un šausmīgu.
Tērnbuls atbildēja, ka vienošanās ir vienošanās un norādīja, ka tie ir ekonomiskie bēgļi, kas ASV tiks uzņemti pēc rūpīga izvērtēšanas procesa.
"Biznesā vai politikā nav nekā svarīgāka par to, ka vienošanās paliek vienošanās. Jūs protams varat sacīt, ka tā nav vienošanās, ko jūs būtu slēdzis, bet jums pie tās būs jāpieturas," paziņoja Tērnbuls.
Tramps sarunas noslēgumā norādīja, ka visu dienu sazvanījies ar ārvalstu līderiem un šis bijis visnepatīkamākais zvans.
"Ar [Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu] bija patīkams zvans. Tas ir smieklīgi," viņš piebilda.
Komentējot janvārī notikušo sarunu, Tērnbuls sacīja, ka tā bijusi laipna un godīga saruna.
"Mēs abi esam pieaugušie. (..) Es iestājos par Austrālijas interesēm, viņš iestājas par Amerikas interesēm. Mums ir siltas attiecības," uzsvēra Tērnbuls.
Mediji jau uzreiz pēc sarunas ziņoja, ka tā bijusi saspringta. Tolaik Tramps tās nodēvēja par viltus ziņām, ko atkārtoja arī maijā, tiekoties ar Tērnbulu Ņujorkā. Tērnbuls piekrita Trampa sacītajam un tagad izvairījās no mediju jautājumiem par šo nostāju.
Taču The Washington Post publicētais sarunas atšifrējums liecina, ka saruna tiešām bijusi asa.
Laikraksts publicējis arī atšifrējumu Trampa sarunai ar Meksikas prezidentu Enriki Penju-Njeto, kuru viņš mudināja pārstāt publiski apgalvot, ka Meksika nemaksās par Trampa iecerēto žogu uz abu valstu robežas.