Tramps prasījis nacionālās drošības komandai detalizētus apsvērumus jaunām starptautiskām sankcijām, lai cīnītos pret Phenjanas kodolprogrammu un raķešu programmu.
"Ir daudz iespēju, kas būtībā būtu "tirdzniecības karantīna" ar Ziemeļkoreju," anonīmi izteikusies kāda amatpersona. Daļa šo pasākumu ASV varētu ieviest vienpusēji, bet citi varētu būt ANO vārdā, taču šīs organizācijas Drošības padomē Ķīnai ir veto tiesības.
Uz Korejas pussalas reģionu nosūtītie ASV karakuģi un Ziemeļkorejas asā reakcija uz to raisījusi bažas par militāru konfrontāciju, taču ASV amatpersonas uzsvērušas, ka militāro iespēju plāni paliek uz galda, tā vietā pašlaik Trampa administrācija apsver ekonomiskus un diplomātiskus pretpasākumus, ietverot naftas produktu importa ierobežojumus, Ziemeļkorejas nacionālās aviokompānijas lidojumu aizliegšanu, kā arī Ziemeļkorejas kuģu transporta ierobežošanu. Savukārt ANO varētu liegt izmantot Ziemeļkorejas darbaspēku ārzemēs, kā arī paplašināt Ziemeļkorejas ogļu eksporta ierobežojumus līdz pilnīgam aizliegumam.
Vēl viens solis varētu būt Ziemeļkorejas jūras produktu eksporta aizliegums uz Ķīnu un paplašināti centieni sagrābt Ziemeļkorejas līdera Kima Čen Una un viņa ģimenes aktīvus, vēsta Reuters.
ASV prezidenta administrācija nekādus gala lēmumus vēl nav pieņēmusi, taču ir izteiktas šaubas par Pekinas gatavību līdzdarboties, neskatoties uz Ķīnas bažām par Ziemeļkorejas plāniem izvērst jau sesto kodolizmēģinājumu vai jaunu raķešu palaišanu.
Zināms, ka Tramps trešdien plānojis sazvanīties ar Ķīnas prezidentu, censtos pārliecināt Pekinu piedalīties Phenjanas un tas kodolprogrammas un ballistisko raķešu programmas ierobežošanā. Zināms, ka Ķīna ir nosūtījusi atpakaļ uz Ziemeļkoreju tās ogļu kuģus esošo ANO sankciju ietvaros.
Pašlaik izskatās diezgan ticami, ka ASV attiecībā uz Ziemeļkorejas "skrūvju pievilkšanu" varētu rīkoties līdzīgi kā iepriekš saistībā ar Irānas kodolieroču programmas ierobežošanu - sodīt tos ārvalstu uzņēmumus, kas sadarbojas ar agresīvo valsti.
Apsvērt vajadzētu vairāk >