Intervijā The Conversation Asanžs izklāstījis, pēc viņa domām, labāko iespējamo scenāriju ievēlēšanas gadījumā. Proti, ja 14.septembrī gaidāmajās Austrālijas nacionālajās vēlēšanās viņš iegūtu vietu Senātā, ASV Tieslietu ministrija nevēlētos izraisīt starptautisku diplomātisku strīdu un atteiktos no izmeklēšanas un Lielbritānija sekoto ASV piemēram. Tomēr, ja Lielbritānija nevēlētos atkāpties, tās pašreizējās nostājas politiskās izmaksas pieaugtu, uzskata Asanžs.
Intervijā The Conversation Asanžs arī norādīja, ka Zviedrijā viņam izvirzītās apsūdzības izvarošanā un seksuāla rakstura uzbrukumā brūk kopā.
Jau vēstīts, ka Asanžs plāno kandidēt Austrālijas nacionālajās vēlēšanās un drīzumā dibināt arī WikiLeaks partiju. Patlaban Asanžs ir patvēries Ekvadoras vēstniecībā Londonā, lai izvairītos no izdošanas Zviedrijai, kas vēlas viņu nopratināt saistībā ar apsūdzībām izvarošanā un seksuāla rakstura uzbrukumā, ko Asanžam izvirzījušas divas stokholmietes. Ekvadora piešķīrusi Asanžam diplomātisko patvērumu. Asanžs noliedz apsūdzības izvarošanā, apgalvojot, ka seksuālās attiecības ar abām sievietēm notikušas pēc abpusējas piekrišanas. Asanžs uzstāj, ka apsūdzības pret viņu ir politiski motivētas un ka ASV vēlas panākt viņa tiesāšanu par valsts noslēpumu izpaušanu.
Lielbritānija ir atteikusies garantēt Asanžam drošu izbraukšanu no valsts. Vai, Asanžam kļūstot par Austrālijas senatoru, situācija varētu mainīties, nav zināms. Neskatoties uz visām apsūdzībām, Asanžs Austrālijā joprojām ir ļoti populāra persona.
2010.gadā WikiLeaks pārsteidza pasauli, publiskojot simtiem tūkstošus slepenu ASV dokumentu par karu Irākā un Afganistānā, kā arī lielu daudzumus diplomātisko vēstuļu, kas apkaunoja daudzas valdības visā pasaulē.