Vienlaikus vairums mediju norāda uz eirozonas ekonomiskajām nedienām, piezīmējot, ka ar jaunas dalībvalsts uzņemšanu Eiropas līderi cer demonstrēt eirozonas dzīvotspēju.
Kaut arī eirozonā piecas valstis izdzīvo no ārkārtas palīdzības, viss bloks sešus ceturkšņus pēc kārtas piedzīvo ekonomisko lejupslīdi un tā 17 dalībvalstīs 19 miljoniem cilvēku nav darba, tas viss nav mazinājis eiro pievilcību tādu mazu valstu acīs kā Latvija, kurām nav nekur citur, kur vērsties, situāciju raksturo biznesa ziņu dienests Bloomberg.
Latvijas pēdējie soļi ceļā uz eirozonu "ieved to dziļāk Rietumeiropas ekonomikā un nodrošina papildu izolācijas slāni pret tās agrāko imperiālo pavēlnieku Krieviju", norāda Bloomberg.
Arī ASV laikraksts New York Times norāda uz eirozonas nedienām, pavēstot, ka ar jaunas dalībvalsts uzņemšanu "Eiropas līderi cer demonstrēt eirozonas dzīvotspēju, neskatoties uz vārgajiem ekonomiskajiem rādītājiem un samaitāto reputāciju".
Britu raidkorporācija BBC vēsta, ka ziņas par EK un ECB atzinīgo slēdzienu Latvijai nav nekāds pārsteigums, jo atšķirībā no vairākām ilggadīgām eirozonas dalībvalstīm Latvija ar uzviju iekļaujas Māstrihtas kritērijos.
Savukārt finanšu laikrakstā Financial Times publicētā komentārā Eiropas Attīstības un rekonstrukcijas bankas (ERAB) vadošais ekonomists Ēriks Berglofs norāda, ka "Latvijas sasniegumi laika posmā no 2009.gada, kad starptautiskā sabiedrība sniedza palīdzību, līdz šodienai ir ievērojami".
Pievēršoties karsti apspriestajam strīdam par taupības un ekonomikas stimulēšanas priekšrocībām, Berglofs norāda, ka tas ir maldinošs. "Patiesā mācība no Latvijas ir kā konsekventas strukturālas reformas, kas uzlabo preču un darba tirgus darbību, var veicināt ekonomikas spēju reaģēt uz dažādām situācijām." "Latvija, tāpat kā pārējās Baltijas valstis, kopš deviņdesmito gadu dziļas disfunkcijas ir konsekventi veikušas reformas savās institūcijās. Kā liecina ERAB biznesa vide, [Baltijas valstu] investīciju vide ir dramatiski uzlabojusies un tirgi ir kļuvuši daudz elastīgāki".
Kā ziņots, Eiropas Komisija (EK) un Eiropas Centrālā banka (ECB) trešdien oficiāli pauda atbalstu eiro ieviešanai Latvijā.