Intervijā, kuru sava Londonas apmeklējuma laikā Timermans sniedzis laikrakstiem "The Independent" un "The Guardian", viņš uzsvēris, ka Argentīna neķersies pie militāriem līdzekļiem, lai risinātu Folklendu jautājumu, taču Londonai drīzumā nākšoties piekrist kompromisam.
"Nedomāju, ka tas prasīs vēl 20 gadus," laikraksti citē ministra teikto. "Manuprāt, pasaule atrodas procesā uz arvien lielāku un lielāku izpratni, ka tas ir koloniālisma jautājums un ka ļaudis, kas tur dzīvo, salās ir ievesti." "Mēs neatbalstām svešu zemju okupāciju, un Malvinu gadījums ir svešas zemes okupācija," piebildis Timermans.
Folklenda salu arhipelāgs, kuru argentīnieši dēvē par Malvinu salām, atrodas Lielbritānijas valdījumā kopš 1833.gada. 1982.gada 2.aprīlī Argentīnas militārā hunta sarīkoja iebrukumu Folklenda salās. Lai šo teritoriju atgūtu, Lielbritānijas toreizējā premjerministre Margarēta Tečere uz turieni nosūtīja karafloti. Bruņotais konflikts ilga 74 dienas un noslēdzās 14.jūnijā ar Argentīnas spēku kapitulāciju. Folklendu karā krita 649 argentīniešu karavīri un 255 briti.
10. un 11.martā Folklenda salās paredzēts referendums, kurā to iedzīvotājiem jāatbild uz jautājumu, vai viņi vēlas, lai arhipelāgs arī turpmāk saglabātu Lielbritānijas aizjūras teritorijas statusu.
Kā ziņots, pagājušo ceturtdien Timermans noraidīja Lielbritānijas ārlietu ministra Viljama Heiga piedāvājumu viņa vizītes laikā tikties arī ar Folklenda salu amatpersonām. Londona par Buenosairesas reakciju paudusi nožēlu, taču Timermans savā intervijā izteicies, ka Londona kārtējo reizi "izmantojusi iespēju neizmantot iespēju atrast risinājumu Malvinu" jautājumam.
Vienlaikus ministrs norādījis, ka Argentīna respektēšot salinieku tiesības, taču viņa pienākums neesot šo jautājumu apspriest ar tiem tieši. "Man viņi nav jāpārliecina. Apvienotās Nācijas atzīst, ka pastāv konflikts starp Apvienoto Karalisti un Argentīnu," uzsvēris Timermans.