Jauno mikrovalstu iedzīvotāji tiks atbrīvoti no likumiem šī vārda tradicionālajā izpratnē. Pēc institūta direktora Patrija Frīdmana (Patri Friedman) vārdiem, peldošās platformas var ieinteresēt dažādu reliģisko un politisko novirzienu pārstāvjus, kā arī interešu grupas, tādas kā nūdisti, ekologi vai brīvas narkotiku tirdzniecības piekritēji.
Koncepcijas izstrādātāji sola, ka jaunā veida sabiedrībās nebūs tādu jēdzienu, kā iztikas minimums vai pārticības līmenis, būvniecība uz platformām nekādi netiks reglamentēta. Viens no nedaudziem likumiem, ar kuriem nāksies rēķināties peldošo mikrovalstu iedzīvotājiem būs daži ieroču nēsāšanas ierobežojumi, precizē Details.
2012. gadā Kalifornijas piekrastē parādīsies peldošā viesnīca Clubstead ar kopējo platību 34,2 tūkstoši kvadrātmetru, kuru Seasteading Institute projektējis kā eksperimentālu peldošo platformu. Viesnīcas izveidei būs nepieciešami kopumā 120 miljoni dolāru, raksta žurnāls Esquire, atsaucoties uz P. Frīdmanu.
Pīters Tīls, kurš zināms ar saviem libertariāniskajiem uzskati, investē Seasteading Institute. Kopš 2008. gada, kad ziedoja institūtam 500 tūkstošus dolāru. Pašlaik viņa fonds arī nodarbojas ar līdzekļu meklēšanu institūta projektu realizēšanai.
Pirmo peldošo valsti Sīlendu (Sealand) 1967. gadā izveidoja kāds atvaļināts Lielbritānijas armijas majors. Sīlenda atrodas Ziemeļjūrā uz vecas naftas platformas 10 kilometru attālumā no Lielbritānijas piekrastes. 2009. gadā platforma tika oficiāli izlikta pārdošanai par 750 miljoniem eiro. Par tās iegādi pastiprināti interesējās torentu hostings The Pirate Bay, tomēr pagaidām resursa īpašniekiem nav izdevies savākt pietiekamus līdzekļus.