Plāns izstrādāts laika posmam līdz 2015.gadam, un tajā, pirmkārt, aicināts koncentrēties uz sadarbību ar Pakistānu, kuru Kabula vairākkārt apsūdzējusi talibu atbalstīšanā. Otrkārt, nākamā gada pirmajā pusē ierosināts ar Pakistānas un ASV atbalstu Saūda Arābijā uzsākt tiešas oficiālas sarunas ar talibiem.
Talibi līdz šim gan atteikušies iesaistīties tiešās sarunās ar prezidenta Hamida Karzai valdību, ko uzskata par amerikāņu marioneti. ASV šogad mēģināja ievadīt kontaktus ar talibiem Katarā, bet talibi pēc pāris mēnešiem no šīs iniciatīvas atteicās.
Kā trešais solis Kabulas plānā paredzēts 2013.gada otrajā pusē panākt uguns pārtraukšanu ar talibiem un talibu un citu bruņoto grupējumu pārveidošanu politiskās partijās, kas varētu piedalīties vēlēšanās. Plānā paredzēts, ka talibu līderi varētu tikt iesaistīti arī valsts varas struktūrās dažādos līmeņos, bet kā pēdējais solis iecerēta konflikta pilnīga pārtraukšana 2014.gada pirmajā pusē un dažādu iniciatīvu īstenošana "ilgtermiņa drošības un stabilitātes" nodrošināšanai Afganistānā un reģionā.
Talibu režīms tika gāzts 2001.gadā ASV vadītā iebrukuma rezultātā, bet talibu pretestība Afganistānā jūtama joprojām, un pastāv bažas, ka viņu atgriešanās pie varas jebkādos līmeņos un apmēros var sagraut panākumus, kas šajos gados gūti demokrātijas un cilvēktiesību jomā, sevišķi sieviešu tiesību sfērā. Tomēr pastāv arī bažas, ka pēc ASV un NATO kaujas spēku izvešanas 2014.gadā Afganistānā var izcelties pilsoņu karš, kādēļ ar jaunu sparu uzsākti meklējumi miera virzienā.