Pie Japānas attiecību saasināšanās ar Ķīnu teritoriālajā strīdā par Senkaku salām Abe vainoja Tokijas vājo diplomātiju, norādot, ka tā nav devusi nekādus panākumus arī teritoriālajos strīdos ar Dienvidkoreju un Krieviju.
Abe pauda pārliecību, ka Japānas premjerministrs Josihiko Noda un divi viņa priekšgājēji ir pasliktinājuši situāciju cīņā ar Ķīnu par Tokijas kontrolētajām Senkaku salām. "Diplomātiskās sakāves dēļ Ķīna met izaicinājumu [Japānas tiesībām] uz Senkaku salām," televīzijā pārraidītās debatēs pirms 16.decembrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām norādīja Abe. "Diplomātijā ir svarīgi stingri paust mūsu apņēmību," uzsvēra Abe, kas pazīstams kā stingrās līnijas piekritējs.
Jau vēstīts, ka Tokijas attiecības ar Pekinu ir jūtami pasliktinājušās, kopš Japānas valdība šā gada septembrī no privātiem īpašniekiem iegādājās Senkaku salas, ko ķīnieši dēvē par Djaoju salām. Tās atrodas 400 kilometru attālumā no Japānai piederošās Okinavas salas galvaspilsētas Nahas un 200 kilometru attālumā no Taivānas.
Abe arī aizstāvēja Japānas līderu vizītes pretrunīgi vērtētajā Tokijas Jasukuni memoriālā, kurā pagodināti japāņu karotāji, kas atbilstoši vispārpieņemtam uzskatam pastrādājuši smagus kara noziegumus. Ķīna, Dienvidkoreja, Ziemeļkoreja un citas valstis, kas savulaik krita par upuriem Japānas agresīvajai ekspansijai, šo memoriālu uzskata par Japānas militārās pagātnes simbolu, un Japānas valdības ministru došanos uz turieni uztver saasināti. "Līderi no ikvienas valsts apliecina cieņu to [cilvēku] garam, kas zaudējuši dzīvību savu valstu labā, tādēļ cilvēkiem citās valstīs nav ko sūdzēties," paziņoja Abe, kurš pats, būdams premjerministrs, memoriālu neapmeklēja. "Es jutu sirdi plosošas skumjas, ka nevarēju apmeklēt svētnīcu, būdams [premjerministra] amatā," viņš piebilda.