Pamatojoties uz muitas datu apkopošanas programmas "Import Genius" sniegto informāciju, "Politico" secina, ka vismaz viens no šiem uzņēmumiem ir saistīts ar Ķīnas valdību.
Viens no lielākajiem Ķīnas bruņojuma ražotājiem "China North Industries Group" 2022.gadā nosūtījis Krievijas uzņēmumam "Tehkrim" triecienšautenes CQ-A, kas ir ASV ražoto triecienšauteņu M16 kopija. Dokumentos šie ieroči reģistrēti kā medību bises.
Pagaidām gan nav pierādījumu, ka šīs triecienšautenes krievi būtu izmantojuši karā pret Ukrainu, taču frontē jau manīti ķīniešu lidroboti DJI, kurus ražo ASV sankciju sarakstā iekļautais uzņēmums "Da-Jiang Innovations Science & Technology".
Krievija saņēmusi arī Ķīnā ražoto lidrobotu rezerves daļas. 12 kravas ar akumulatoriem un videokamerām krieviem nosūtītas caur Apvienotajiem Arābu Emirātiem.
Savukārt 12 tonnas bruņuvestu 2022.gada nogalē Krievijā nogādātas caur Turciju, vēsta "Politico".
Tomēr saskaņā ar pieejamo informāciju Ķīna pagaidām nepiegādā Krievijai lielu skaitu ieroču, kas būtu izmantojami karā pret Ukrainu.
Tajā pašā laikā Maskava no Pekinas saņem divējādā pielietojuma preces, tas ir iekārtas, kuras iespējams pasūtīt, izmantojot parastos tirdzniecības kanālus, bet pēc tam izmantot militāriem mērķiem.
Šis ir pirmais apstiprinājums, ka Ķīna piegādā Krievijai triecienšautenes un bruņuvestes, kā arī turpina piegādāt lidrobotus un to rezerves daļas.